Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské ragbyové „mladé pušky“ si zastřílely ve Freibergu

Zcela původní myšlenkou přátel z Kittlitz a mojí nicotností bylo vyslat na turnaj Mitteldeutsche Meisterschaft ve Freibergu regionální výběr klubů působících v regionu Lužice, a to pod značkou nejragbyovějších jako Lusatia Barbarians a tím založit dobrou tradici regionálního výběru, který by se scházel ke hře alespoň jednou za rok. Bohužel, plány jsou to asi příliš smělé vzhledem k rozvoji hry v regionu. Hráči BT Cottbus letos vůbec nehrají a jejich klub je ve velkých potížích. Následně bylo komisařem soutěže sděleno, že pod zmíněným názvem lze hrát, ale je třeba zaplatit startovné ve výši padesát Eur.

Nevyšla ani myšlenka nastoupit v kombinovaných dresech, tedy v tričkách SV Kittlitz a ponožkách Alby Rumburk. Zklamáni jsme byli i z malého zájmu hráčů se tohoto podniku zúčastnit. Přesto nakonec odcestovalo mužstvo ve složení Bjorn Ruhland, Samuel Deizeissen, Falk Schone, Markus Trompisch a Tobias Evans (všichni SV Horken Kittlitz), Tony Drda, Jan Drda, Ted Drda a Vojta Janeček (všichni Alba Rumburk). Mužstvo nastoupilo pod hlavičkou a v dresech SV Horken Kittlitz.

Turnaje se zúčastnilo devět týmů rozdělených do tří skupin. Naše mužstvo čekal hned na úvod jeden z favoritů RC Dresden. Soupeř byl lepší a především kvůli vlastním chybám v defenzívě jsme prohráli 0:26 (0:17). Ve druhém zápase jsme nastoupili proti fyzicky velmi dobře vybavenému kombinovanému týmu Erfurt Oaks a TR Chemnitz. Soupeř v prvním poločase dominoval, ale Jan Drda unikl po levém křídle a poprvé za náš tým korigoval. Ve druhém poločase soupeř hru kontroloval. Jan Drda se opět blýskl pětkou, které předcházel osmdesát metrů dlouhý sprint se třemi přesnými pokopy. Konečný výsledek 10:27 (5:17) nám určil třetí místo ve skupině a účast v rozřazovacím turnaji třetích mužstev ze skupin (Bowl).

Ten jsme otevírali taktéž s velmi silovým týmem z Bad Berka. Zápas přinesl skvělou podívanou a měl infarktový průběh. Naši se ujali vedení, když položil kapitán Bjorn Ruhland. Ten bohužel neprokopl snadnou konverzi a soupeř v zápětí kontroval, hned dvakrát, a ujal se vedení 5:12. Za tohoto stavu opět utekl Jan Drda a bylo vyrovnáno na 12:12. Bohužel se soupeři podařilo změnit na 12:17. Po změně stran přišla řada i na naše další „mladé pušky“. Nejprve se po pravém křídle dostal do krásného brejku teprve čtrnáctiletý Ted Drda, jehož soupeř složil v plném běhu dvanáct metrů od brankoviště a v další akci ukořistil Vojta Janeček míč, předkopem za linii soupeřovy obrany získal rozhodující náskok, bezchybně míč za zády protivníků sebral a donesl přímo pod háčko. Bylo to 17:17. Následnou snadnou konverzi Bjorn Ruhland opět nedal a přišel trest. Soupeř počtvrté prolomil naši obranu a jen špatné konverze i z jeho strany znamenaly stav 17:22. Když už se zdálo, že náš tým nestihne výsledek otočit, protáhl se v nastaveném čase obranou soupeře Jan Drda a počtvrté na turnaji položil. Bylo vyrovnáno na 22:22. Aby toho nebylo málo, ani on neproměnil následnou konverzi. Infarktový, ale krásný zápas skončil remízou. Byla zasloužená, ale tři školácky zahozené konverze mrzí.

Naši hráči však odvedli skvělou práci, vždyť mají na kontě dvacet sedm z třiceti dvou bodů našeho kombinovaného týmu! Následné zápasy byly zrušeny pro silnou bouři, a tak si naše mužstvo odváželo z turnaje sedmé místo a v celkové tabulce poskočilo ze čtrnáctky na dvanáctku.

T. Drda

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail