Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rybáři se činili v Rumburku i Jiříkově

rybáři

V sobotu 17. 5. se od šesté hodiny ranní konaly v Rumburku rybářské závody. Rybáři mezi sebou sváděli v sychravém počasí boj ve dvou poločasech až do poledne. Zasoutěžit si přijeli rybáři z blízkého okolí, například z Velkého Šenova, Krásné Lípy, Jiříkova, Chřibské, Dolní Poustevny nebo Nového Boru, i ze vzdálenějších míst, jako je Kolín, Mělník, Praha nebo Starý Kolín.

První místo si statečně a zručně vybojoval Josef Honc mladší z Rumburku s nachytanými 854 centimetry, za ním se umístil Lukáš Málek z Dolní Poustevny s 828 centimetry. Třetí byl v závodě Karel Vorlíček z Chřibské s nachytanými 738 centimetry. Bramborovou pozici vysoutěžil Petr Jamulák z Mělníka s 532 centimetry. Pátý byl Karel Lach z Rumburku s 527 centimetry.

V závodě rybáři v součtu nalovili 505 ryb o celkové délce 96 metrů a 22 cm. Pro všech třiatřicet soutěžících byly připraveny věcné ceny. Závody se konaly ve spolupráci s Městským úřadem Rumburk.

Hostování nad Šluknovským pohárem 2014, soutěží mladých rybářů, se ujalo Město Jiříkov. Účastnilo se jí třináct trojčlenných týmů. Na prvním místě se umístila trojice z Velkého Šenova (Zbončák, Sedláčková, Boštická), druhá byla trojice z Horního Podluží (Slánský, Houštecký, Hurtig). Třetí místo obsadila trojice Rumburk B v obsazení Tůmová, Bartoš, Hrdlička.

pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail