Rybáři se činili v Rumburku i Jiříkově

Tištěné noviny 11/2014 | 1. 7. 2014 | Nezařazené

rybáři

V sobotu 17. 5. se od šesté hodiny ranní konaly v Rumburku rybářské závody. Rybáři mezi sebou sváděli v sychravém počasí boj ve dvou poločasech až do poledne. Zasoutěžit si přijeli rybáři z blízkého okolí, například z Velkého Šenova, Krásné Lípy, Jiříkova, Chřibské, Dolní Poustevny nebo Nového Boru, i ze vzdálenějších míst, jako je Kolín, Mělník, Praha nebo Starý Kolín.

První místo si statečně a zručně vybojoval Josef Honc mladší z Rumburku s nachytanými 854 centimetry, za ním se umístil Lukáš Málek z Dolní Poustevny s 828 centimetry. Třetí byl v závodě Karel Vorlíček z Chřibské s nachytanými 738 centimetry. Bramborovou pozici vysoutěžil Petr Jamulák z Mělníka s 532 centimetry. Pátý byl Karel Lach z Rumburku s 527 centimetry.

V závodě rybáři v součtu nalovili 505 ryb o celkové délce 96 metrů a 22 cm. Pro všech třiatřicet soutěžících byly připraveny věcné ceny. Závody se konaly ve spolupráci s Městským úřadem Rumburk.

Hostování nad Šluknovským pohárem 2014, soutěží mladých rybářů, se ujalo Město Jiříkov. Účastnilo se jí třináct trojčlenných týmů. Na prvním místě se umístila trojice z Velkého Šenova (Zbončák, Sedláčková, Boštická), druhá byla trojice z Horního Podluží (Slánský, Houštecký, Hurtig). Třetí místo obsadila trojice Rumburk B v obsazení Tůmová, Bartoš, Hrdlička.

pem

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2014/07/01/rybari-se-cinili-v-rumburku-i-jirikove/