Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku zahraje liberecká legenda. Těla si rozhodně nenechte ujít!

těla

Ono je mít namále a mít Namále. To první není ničím, co by se dalo závidět. To druhé je však příjemné, když to přichází s legendární libereckou kapelou Těla. Přichází to právě teď. Těla vystoupí, dle dostupných informací, 14. 6. ve 21.00 hod. v Rumburku na Konírně.

Na počátku devadesátých let chodili po světě tři muži nazývající sami sebe Palečkovými nevolníky. Jan Skrbek, Martin Pospíchal, Ladislav Třmínek. Aby nebylo potloukajících se muzikantů málo, své místo v hudební branži hledal i Luboš Beránek a Petr Gros. Všech pět pánů zanedlouho zjistilo, že se vzájemně potřebují. A tak vznikla Těla.

Po vystupování v libereckých rockových klubech, na různých místech v severních a západních Čechách i v Praze se Těla probila až do nahrávacího studia SPIN. Díky vytvoření první demokazety se jejich písně začaly hrát v rádiích, ještě v témže roce, v roce 1994, odehráli devět koncertů v Holandsku s tamní kapelou Ice Party, a dokonce účinkovali s Bárou Basikovou jako předkapela Basic Beatu.

Pestrá historie kapely Těla čítá čtyři alba – Co to je? (1996), Možná (1997), Noční múzy (2002) a Namále (2013). To poslední bylo pokřtěno koncem minulého roku v Jablonci nad Nisou a křest si nenechalo ujít na osm stovek lidí.

Za dobu existence se osazenstvo kapely kompletně změnilo. Zůstal jen zpěvák, klávesista a občas trombónu se chopící Luboš Beránek. Zpěváka s neobvyklými kreacemi obklopuje několik skvělých hudebníků – kytarista a zpěvák David Kučera, kytarista a vokalista Ondřej Prchal a kytarista Aleš Hnídek, bubeník Pavel Šén, saxofonista Karel Šoltys a na trubku troubící Petr Dastych. Stává se, že se Těla zničehonic na koncert obmění, v Liberci U Váchy si například zahrála se saxofonistou Martinem Kasou a bubeníkem Janem Prchalem.

Nečekejte, až se Horním Jindřichovem rozezní, že „ten čas je, příteli, náš“, nebo že „máme namále, dáma na krále už kývá“. Přijďte si liberecké legendární seskupení poslechnout na vlastní uši.

pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail