Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Athletic Club Rumburk obnovil tradici Běhu Rumburské vzpoury a uspořádal její 36. ročník

athletic club

Druhá červnová neděle patřila Běhu Rumburské vzpoury. Tradici běžeckého závodu, který založil Jan Oprchal, obnovil Athletic Club Rumburk. Původně se jednalo o běžecký závod na patnáct kilometrů, rumburští atletičtí nadšenci ho koncipovali jako moderní půlmaratón. Jednadvacet kilometrů dlouhou trasu tvořil okruh dlouhý dva a půl kilometru vedoucí převážně lesem. Běžci museli také na okruh uběhnout asi kilometr od pomníku hrdinů Rumburské vzpoury. Běh měl doprovodný program – připraveny byly i krátké atletické dráhy pro děti a skákací hrad.

Mezi jednotlivci dopadl nejlépe Petr Lajtkep z AC Slovan Liberec, na druhém místě skončil Miroslav Daňko z Chotyně a na bronzový stupínek se dostal Miroslav Petrášek z TJ Rumburk. Ve štafetě dospělých zazářil AC Rumburk ve složení Kořínek, Richter, Janeček, Jirásek, druhé místo obsadil Běh Rumburské vzpoury Hobby Team ve složení Souhlada, Tran, Herman, Ďurovec. Třetí místo patřilo opět AC Rumburk, tentokrát ve složení Skrobucha, Pruner, Kořínek, Rein.

Samozřejmě se nezapomnělo ani na malé běžce. Pro děti byla připravena desetikilometrová štafeta. Té se účastnila dvě družstva, obě z AC Rumburk, a to junioři Dušek, Kaštánek, Hladík, Dušek, a juniorky Nedvídková, Dušková, Čurdová, Nedvídková. Dívčí štafeta byla chlapci poražena o necelých pět minut.

Na konci závodu se konalo také losování věcných cen, do slosování byli zařazeni všichni, kteří úspěšně absolvovali závod mezi jednotlivci nebo ve štafetě. První cenou byl tablet, další byl například vrtulník na dálkové ovládání nebo poukaz do obchodu se sportovním zbožím.

pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail