Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dům dětí a mládeže Rumburk bilancuje nad uplynulým školním rokem

V týdnu od 9. do 13. 6. jsme ukončili činnost kroužků v Domě dětí a mládeže. A jaký jsme měli rok? Celkem jsme ve školním roce 2013/14 otevřeli čtyřicet jedna zájmových kroužků pro děti i dospělé, do kterých pravidelně docházelo více než 400 účastníků. Největší zájem byl jako každý rok o kroužky sportovní. Tímto chceme také poděkovat všem externím pracovníkům, kteří mají pro dům dětí nenahraditelnou roli. Velice si jejich práce vážíme a budeme se těšit na spolupráci i v dalším školním roce. Děkujeme také ředitelům rumburských škol za umožnění vedení zájmových aktivit na školách.

Dům dětí mimo zájmových kroužků pořádá také akce, na kterých se v průběhu roku s vámi setkáváme. Z menších akcí můžeme vyjmenovat například pravidelné karnevaly, Drakiádu, Legomodel, přespolní běh, Noc s Andersenem, Skřivánka a recitaci, z větších akcí například Masopustní rej, Country přehlídku, Veřejnou mikulášskou nadílku, Pohádkový les, Rej čarodějnic, také keramické dílny, různé workshopy – pletení z papírového pedigu pro děti i dospělé, oblíbené pečení, skládání z čajových sáčků, valentýnské dílničky, savování triček, jarní a podzimní příměstský tábor, výtvarné soutěže…

 

Co nás čeká dál?

V průběhu prázdnin nás čekají oblíbené a především rodiči velmi žádáné letní příměstské tábory. Tento rok jich máme pět a děti se mohou těšit na tábory s tématy „Pod olympijskými kruhy“, „Ve stínu pěti světadílů“, „Hledání svatého grálu“, „Koně, koně a zase koně“ a „Není houba jako houba“. Tábory jsou každý rok naplněné.

Od září se můžete těšit na spoustu novinek, nové kroužky i nového interního pracovníka – velkého sporťáka a nadšence pro vše nové. Společně se setkáme v polovině září 13. 9. na akci „Bavíme se s Domečkem“, která se uskuteční na Lužickém náměstí a nastartuje tím školní rok 2014/15.

Více informací o činnosti, nových kroužcích a náborech na www.ddmrumburk.cz nebo na Facebooku: facebook/Dům dětí a mládeže Rumburk.

Dana Steránková
DDM Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail