Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

JAK POKRAČUJE REKONSTRUKCE TĚLOCVIČNY ZÁKLADNÍ ŠKOLY V TYRŠOVĚ ULICI

V říjnu loňského roku byla zahájena rekonstrukce budovy tělocvičny patřící
k základní škole v Tyršově ulici.

Rekonstrukcí prochází jak hlavní sál tělocvičny, tak i menší sál v druhém nadzemním podlaží.

Největší rozsah prací je však realizován v suterénu. Velký zásah si vyžádaly stropní konstrukce obou sálů, a to kvůli napadení dřevokaznými houbami.

Rekonstrukce by měla být hotova v polovině srpna, od září v ní budou žáci znovu cvičit.

img_3905 img_4765

Velká tělocvična – pohled na okna malé tělocvičny – stav v únoru a nyní. Dokončeny jsou zednické práce, opravy omítek a historických říms, štuků. Realizována byla výměna oken a úprava jejich špalet. Proběhla montáž akustického stropu, hlavních i bočních svítidel, výměna elektroinstalace a rozvodů topení.

img_3910 Tělocvična

Pohled z oken malé do velké tělocvičny – stav v únoru a nyní. Po výměně je část stropní konstrukce, dokončena je už celá podlaha s novou palubovkou. Následovat bude montáž radiátorů a bezpečnostních obkladů stěn do výšky dvou metrů. Jako poslední dojde na instalaci ochranných sítí oken a montáž vybavení tělocvičny.

img_3916 img_3915

Pohled na podhled schodiště – před rekonstrukcí
a nyní.

 

 

 

 

 

img_3914 img_4787

Největší komplikací při rekonstrukci malé tělocvičny bylo zjištění přítomnosti dřevomorky v celé konstrukci stropu. Ten musel být kvůli houbě celý snesen
a nahrazen novou konstrukcí. Dnes už je dokončena podlaha s novou palubovkou. I zde už proběhla montáž akustického stropu. Před okny do velké tělocvičny bude instalována posuvná zrcadlová stěna.

img_3919 img_4768

Třetí, nejmenší tělocvična bude v suterénu. Fotografie z února a června. I zde jsou téměř všechny práce dokončeny. Jako poslední se zde bude pokládat nová umělá podlaha.

img_4774

V celém suterénu se pokládá na podlahy nová dlažba. Vzhledem k členitosti prostor připomíná pokládka v některých případech skládání puzzle.

img_4789 img_4790

Rekonstrukcí je částečně dotčena i půda. Kompletní oprava čeká střechu tělocvičny. Stávající dva komíny se ubourávají pod střechu.

 

 

img_4792

Rekonstrukcí prochází i původní ventilační komíny.

img_4771 img_4773

Takhle bude vypadat nová fasáda. Zatím je hotová jen část z jedné strany. Ozdobné římsy budou hladké. Barevnost fasády byla zachována podle původního nálezu. Foto: ZdeNo, pem

 

 

 

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail