Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Víc takových studentů, přejí si na gymnáziu

Vlasáková Zuzka

Na rumburském gymnáziu studuje spousta šikovných studentů, ale někteří opravdu mezi ostatními vynikají. Studentkou letošní oktávy je například Zuzka Vlasáková, velmi skromná, nenápadná, příjemná a současně i pohledná a velmi inteligentní dívka. Takřka neuvěřitelná kombinace. Není náhodou, že celých osm let prospívá se samými jedničkami. Školu reprezentuje už od nejnižších ročníků i v mnoha soutěžích. Úspěšná byla například v olympiádách z češtiny, v níž se pravidelně umisťovala ve školních kolech na stupních vítězů, pak procházela koly okresními (letos 3. místo) i krajskými (letos 6. místo) a v roce 2011 uspěla dokonce v kole celostátním a zúčastnila se prázdninového soustředění češtinářů z celé České republiky.

Zuzčinou doménou je ale určitě matematika a fyzika. Nejvýraznějšími aktuálními úspěchy z poslední doby je například její 1. místo v letošním krajském kole matematické olympiády a postup do kola celostátního. Ve fyzice také letos vyhrála krajské kolo olympiády a v kole celostátním se umístila v kategorii vítězů a obsadila krásné 9. místo, takže byla zařazena do výběrového soustředění pro mezinárodní soutěž. Na ni do Kazachstánu, kde fyzikální olympiáda letos proběhne, už ale nepojede, přestože na přípravném soustředění získala přes 66 % bodů (vítěz       84 %). Kromě toho se sama zapojila do soutěží organizovaných Matematicko-fyzikální fakultou Karlovy univerzity. V kategorii maturantů je nyní na průběžném       4. místě ve fyzikální korespondenční soutěži Fykos; opakovaně se zúčastnila korespondenčního matematického semináře PRASE, v němž byla vloni pozvána na soustředění nejlepších; se dvěma dalšími spolužáky absolvovala i fyzikální online soutěž družstev.

Ovšem nejen školou živ je správný student. Zuzana se dlouhé roky věnuje taky hudbě – hraje na klavír a flétnu, v ZUŠ absolvovala i výtvarný obor, navštěvuje koncerty, jezdí do divadel, čte…

Na gymnáziu je každoročně volen student, který v daném školním roce nejvíc přispěl k pozitivní prezentaci školy. Zuzaně se podařilo získat titul Student roku už   v kvintě v roce 2011. I letos jistě patří mezi žhavé kandidáty.

V minulých dnech Zuzana Vlasáková složila maturitní zkoušku. Jak jinak než opět se samými jedničkami. Od podzimu bude studovat na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy univerzity v Praze buď obor obecná matematika, nebo obecná fyzika. Na oba je již přijata. Popřejme jí mnoho úspěchů a štěstí v profesním i osobním životě.

ájé

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail