Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děti z varnsdorfské Základní školy Východní obdarovaly rumburskou nemocnici

Nemocnice

Dne 4. 6. přijely děti z 1. stupně Základní školy Východní ve Varnsdorfu spolu s paní učitelkou Alenou Smetanovou navštívit dětské oddělení Lužické nemocnice v Rumburku, aby zde osobně předaly finanční dar ve výši 8 000 Kč.

Děti z této základní školy spoří tradičně a pravidelně. Každý měsíc jedna třída za pomoci svých maminek doma napeče dobroty, vytvoří z nich malé svačinky, a ty pak v průběhu školního roku prodává svým spolužákům ve škole. Takto získané peníze poté děti věnují tam, kam samy rozhodnou. Naši nemocnici varnsdorfské děti letos obdarovaly již počtvrté. Patří jim za to veliké poděkování celé společnosti Lužické nemocnice a polikliniky.

Za odměnu byla pro děti a paní učitelku připravena exkurze po nemocnici, během níž měly děti možnost nahlédnout do jejího zákulisí, tedy na místa, kam se běžně nedostanou. Se svými průvodci panem Urbanem a paní Drahotovou si jejím prostřednictvím prošly jakousi životní cestou. Návštěva novorozeneckého oddělení, kde začíná životní příběh každého z nás, pokračovala přes dětské oddělení. Zde je postaráno o každé dítě, které z nějakého důvodu potřebuje lékařskou pomoc nebo nemocniční péči. Poté se děti podívaly na rentgenové pracoviště, kde je stejně jako loni nejvíce zaujal přístroj CT, takzvaný „tunel“. Na rentgen se dostane třeba ten, kdo se vážněji zraní, a pokud je úraz tak komplikovaný, že je třeba operačního zákroku, vede cesta dále přes operační sál nebo může skončit v sádrovně. I tato místa si děti s paní učitelkou mohly prohlédnout. Nakonec byly provedeny oddělením rehabilitace, odkud se již pacienti vracejí zpět do běžného života. Zde se děti se svými zdravotními průvodci rozloučily a odjely do školy s příjemnými pocity dobrého skutku.

Velice si vážíme této úžasné aktivity a paní učitelce Aleně Smetanové i jejím dětem a jejich maminkám touto cestou ještě jednou srdečně děkujeme.

Za vedení Lužické nemocnice
a polikliniky Erika Drahotová,
manažerka kvality

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail