Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 26. 8. 2014 | Nezařazené

PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA RUMBURK k mimořádné události v Lužické nemocnici a poliklinice

RM se na svém mimořádném jednání dne 25. 8. zabývala situací kolem mimořádné události, která se stala v noci z 5. na 6. 6. letošního roku na jednom z lůžkových pracovišť Lužické nemocnice s poliklinikou.

Město Rumburk je majoritním akcionářem této společnosti. RM po projednání dostupných informací konstatuje, že šlo s největší pravděpodobností o selhání jedince, kterého již Policie ČR zadržela na základě trestního oznámení podaného vedením nemocnice. RM vítá i další následné kroky vedení nemocnice, které zamezily dalšímu možnému páchání obdobné trestné činnosti touto osobou. Vzhledem k závažnosti celé situace a jejímu tragickému rozměru vyzývá všechny aktéry této události k plné součinnosti s orgány činnými v trestním řízení tak, aby tato tragédie mohla být co nejdříve objektivně vyšetřena a lidé odpovědní za tento čin předáni spravedlnosti k potrestání. RM je znepokojena snahou některých politických sil ve městě politizovat tuto politováníhodnou kauzu a vyzývá je k tomu, aby tak nečinily a vyčkaly se svými prohlášeními na výsledky šetření Policie ČR.

RM odmítá způsob medializace této mimořádné události, při níž je očerňována celá nemocnice včetně všech zaměstnanců, kteří dle názoru RM příkladně pracují a nenesou žádnou odpovědnost za tuto politováníhodnou situaci.

 

V Rumburku 25. 8. 2014

Za Radu města Rumburk

 Jaroslav Trégr, starosta

Tisk Tisk | E-mail E-mail