Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

DOG MILITARY PARKUR 2014

dog

V neděli 29. 6. jsme na cvičišti Aktivního psa Jiříkov uspořádali 1. ročník závodu Dog Military Parkur. Jedná se o závod na čas v překonávání různých a různě postavených překážek. Byly tedy klasické překážky z běžného výcviku, dále překážky z agility a překážky z různě postavených pneumatik, skoro plazením se podlézal „můstek“, míčky se shazovaly plechovky nebo se překonávalo hrazení plné PET lahví. Běželo se na čas a započítávaly se trestné vteřiny při nepřekonání či shození překážky.

Sešlo se celkem dvacet čtyři handlerů se svými čtyřnohými miláčky v kategoriích small (malí psi), large (velcí) a děti a štěňata. Boje s časem a překážkami to byly veliké, o stupních vítězů musely rozhodnout druhé běhy, jelikož se v boji o umístění sešly tři soutěžící dvojice se stejným časem.

Jak si tedy stupně vítězů jednotlivé kategorie rozdělily? V kategorii small vyhrála Bára s Jane, druzí byly Ivana s Nessi a třetí Andrea a Goofy. V kategorii large vyhrál Adam a Keisy, na druhém místě skončili Petr a Dexter a třetí místo si vyběhali Lenka s Coudym. Ve štěňatech a dětech vyhrála Vanesa a Katyusha, druzí byli Aneta s Elinou a třetí Mirek s Jenou.

Vyhráli ale všichni, kteří přišli a jak pro své miláčky, tak i pro sebe něco udělali a ve skvělé atmosféře fandění, povzbuzování a potlesků při dobězích dali najevo, že první ročník se podařil a že už teď se budeme těšit na ten další.

Poděkování tedy patří všem soutěžícím, fanouškům a doprovodům a také sponzorům, kteří svými dary podpořili motivaci závodníků o co nejlepší umístění.

Jarda
www.facebook.com/AktivniPesJirikov

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail