Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Po výběžku se opět prohnaly soutěživé cyklistky

Cyklistky

Ve dnech 10. až 13. 7. se na Šluknovsku, v jeho nejbližším okolí a v Polsku utkaly závodnice už po sedmadvacáté v mezinárodním etapovém závodu Tour de Feminin. V Čechách pro ně byly připraveny čtyři trasy, jedna se opět jela v Polsku. Očekávanou osobností závodu byla česká rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Závodnice se ve vlnitém terénu pustily celkem do 424,6 kilometrů v sedle. Do cíle jich dojelo čtyřicet šest. Vítězkou celého závodu se stala Američanka Brianna Walle s celkovým časem 12:05,41. Druhé místo si vybojovala zmíněná Sáblíková s celkovým časem 12:06,31 a na bronz dosáhla Holanďanka Vera Koedooder s celkovým časem 12:06,51.

V soutěži družstev opět bodovaly Spojené státy americké. Družstvo Češek skončilo na páté příčce. Žlutý (soutěž jednotlivkyň) a oranžový trikot (bodovací soutěž) získala Brianna Walle, bílý trikot patřil Holanďance Henriette Woering (kategorie do třiadvaceti let) a modrý trikot za vrchařskou prémii vybojovala Sáblíková.

Jedna z etap byla, jak se již stalo tradicí, pod záštitou města Rumburk. Čtvrtá etapa s názvem Rumburské okruhy obnášela čtyřikrát objetou trasu z Lužického náměstí přes křižovatku u Lorety na kruhový objezd u Benteleru, odkud se musely závodnice vydat do Krásné Lípy a přes Krásný Buk, Zahrady a Staré Křečany se vracely do Rumburku.

Letos se poprvé konal závod pro amatéry a nadšené cyklisty Po stopách Tour de Feminin, který uspořádala Cyklistická akademie Šluknovska Schrödingerova institutu.

pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail