Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sběr oděvů a textilních materiálů

Město Rumburk ve spolupráci s firmou DIMATEX CS a s podporou Ministerstva životního prostředí ČR připravilo pro občany umístění kontejnerů na sběr použitých oděvů a textilních materiálů. Tento sběr slouží k další separaci a minimalizaci komunálního odpadu.

Část ošacení vhodného k dalšímu nošení se v rámci charitativního využití věnuje charitativním organizacím, kde se použije jako pomoc pro sociálně slabé a potřebné v krizových situacích. Nepoužitelné ošacení se dále recykluje a používá se například na výrobu čistících hadrů, netkaných textilií, lepenek a dalších.

Tímto sběrem a následnou recyklací všichni přispíváme ke zlepšení životního prostředí v našem městě.

Kontejnery na sběr textilu jsou bílé barvy s označením TEXTIL. Každý kontejner obsahuje návod k použití a popis, co do kontejneru patří a co nikoliv. Chcete-li přispět ke zlepšení životního prostředí, odkládejte do těchto speciálních kontejnerů použitý a nepotřebný textil zabalený a zavázaný do igelitových tašek nebo pytlů. Volný textil se při vyvážení a manipulaci může znehodnotit.

Do těchto kontejnerů patří: veškeré nepotřebné ošacení, ložní prádlo, záclony, bytové textilie, ručníky, ubrusy, rovněž párovaná nositelná obuv a funkční hračky.

Do těchto kontejnerů nepatří: koberce, matrace, molitan, stany, spací pytle, netextilní materiály, výrazně znečištěné a mokré textilie. Myslete prosím na to, že s tímto materiálem bude při zpracování ručně manipulováno.

Kontejnery na textil již jsou umístěny na těchto stanovištích: sídliště V Podhájí v ul. Polní u kontejnerů na tříděný odpad, sídliště Na valech na křižovatce ul. Na Valech a Palackého u kontejnerů na tříděný odpad a ul. Jiříkovská (u křižovatky ul. Jiříkovská a 2. polské armády) u kontejnerů na tříděný odpad.

Nová stanoviště: ul. V Podhájí nad školkou u kontejnerů na tříděný odpad, ul. Dolní u kontejnerů na tříděný odpad, Dobrovského náměstí u kontejnerů na tříděný odpad, ul. Jiříkovská na parkovišti u restaurace Zámeček u kontejnerů na tříděný odpad, ul. Horská u kontejnerů na tříděný odpad, ul. Šluknovská u autobusové zastávky u kontejnerů na tříděný odpad.

Dotazy, návrhy a připomínky můžete zasílat na e-mailové adresy skrkova@rumburk.cz nebo libor.simecek@rumburk.cz, popřípadě telefonovat na čísla 412 356 266 nebo 727 809 384 (Jaroslava Škrková).

Městský úřad Rumburk
Odbor komunálních věcí

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail