Starostové obcí Čtyřměstí uspořádali pracovní cyklovýlet podél Mandavy

Tištěné noviny13/2014 | 3. 9. 2014 | Nezařazené

Na posledním pracovním setkání starostů Čtyřměstí (Groβschönau, Rumburk, Seifhennersdorf, Varnsdorf) se přítomní zástupci obcí dohodli na společném cyklistickém výletě podél Mandavy za účelem projet potenciální cyklostezku „Mandava“ a zjistit tak možnost jejího vyznačení pro cykloturisty.

Výlet se uskutečnil v úterý 8. 7. v dopoledních hodinách a sraz byl naplánován u pramene Mandavy ve Starých Křečanech. Po menším občerstvení se celkem dvacet účastníků vydalo na pětadvacetikilometrovou trasu. Každý ze zúčastněných starostů měl na starosti svůj úsek a připravil menší občerstvení. Výlet byl zakončen prohlídkou Muzea damašku a froté v Groβschönau, kde také účastníci příjemně přečkali nečekanou bouřku a déšť.

Cyklovýlet přispěl ke zlepšení spolupráce mezi těmito čtyřmi městy. Dalším krokem bude snaha zanést oficiálně celou trasu do cykloturistických map. Celková délka trasy je asi čtyřicet kilometrů a končí v Žitavě.

 Michaela Fojtová

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2014/09/03/starostove-obci-ctyrmesti-usporadali-pracovni-cyklovylet-podel-mandavy/