Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děti z MŠ V Podhájí dostaly speciální stoličky

skolka

Největší radost přináší, když můžeme radost někomu udělat. To bylo jedním z cílů prázdninové akce „Asistenční služby pro rodiny s dětmi“. Chlapci z rodin, kteří využívají sociální službu Oblastní charity Rumburk, vyrobili dřevěné stoličky, které darovali dětem v mateřské škole.

Během letních prázdnin docházela čtveřice chlapců ve věku od jedenácti do čtrnácti let do truhlářské dílny v Oblastní charitě Rumburk. V rámci činnosti „Asistenční služby pro rodiny s dětmi“ pod vedením pana Čestmíra zde vyráběli stoličky. V průběhu několika setkání vyrobili šest dřevěných stoliček, které neplní jen jejich základní funkci, ale jsou zároveň i výchovně-motorickou pomůckou. Stoličky mají tvar boty a jejich sedací částí je protkána tkanička, kde mohou děti nacvičovat zavazování kliček. Dvě ze stoliček byli chlapci osobně předat před začátkem školního roku v Mateřské školce V Podhájí. Předškolákům se stoličky líbily a na oplátku chlapce obdarovali svými výrobky a malou sladkostí.

Při výrobě stoliček se děti učily vrtat, zabrušovat, lepit, zahlubovat a další činnosti. Ke spojování sedací části a nožiček využívaly jen dřevěné kolíčky a lepidlo. Povrch pak opatřily nátěrem ředitelných barev. Výrobek dokončily navléknutím tkaničky do vyvrtaných otvorů.

V rámci činností sociálních služeb se snažíme vést děti k manuálním činnostem a prohlubovat tak jejich zručnost při práci s různými nástroji a materiály. V zájmových dílnách využíváme zejména darované materiály, ať už to je dřevo, papír, barvy nebo látky, protože rozpočty jednotlivých služeb jsou omezené pouze na zachování jejich provozu. Další výrobky uživatelů našich služeb a dobrovolníků rumburské charity můžete v nejbližší době zhlédnout například na Loretánských slavnostech v Rumburku, kde budeme naši činnost prezentovat. Děkujeme všem dárcům a příznivcům, kteří nám pomáhají.

Podrobné informace o sociálních službách Oblastní charity Rumburk najdete na www.charitarumburk.cz.

Martina Škodová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail