Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Rumburk v srpnu dýchl orient

Rumburské slavnosti 2014

Konec předposledního srpnového týdne v Rumburku patřil desátému ročníku městských slavností. Pořadatelé tentokrát zvolili téma orientu, po Parku Rumburské vzpoury se tedy v sobotu 23. 8. procházel velbloud, čínský lev, dáma s hadem i Aladin. Kromě bytostí z orientu přijeli návštěvníky potěšit i zpěváci a zpěvačky. O zábavu zkrátka nebyla nouze.

Slavnosti odstartovaly už v pátek 22. 8. v 17.00 hod., kdy moderátoři veselí zahájili. Pátek patřil jen a jen hudbě, vystoupila skupina The Pix, severočeská kapela We and Angels, po nich Voxel a páteční program zakončil Kabát Revival.

Sobotní program zahájil průvod pohádkových postav s povozem z Parku Rumburské vzpoury na Lužické náměstí a zpět. Po jeho návratu krátce po desáté hodině dopolední zahájili další program moderátoři společně s představiteli města Rumburk. Starosta bytostem z orientu slavnostně předal klíč od města a tím jim umožnil zahájit zábavu všeho druhu.

Po zahájení předvedl tanec čínský lev, došlo i na ukázku bojového umění. Menší návštěvníky potěšila svým vystoupením Dáda Patrasová, poté Pohádka tisíce a jedné noci, taneční vystoupení Simony Sarah s hadem. Nechyběla ani fakírská show, vystoupení s meči nebo soutěže pro děti. V odpoledních hodinách ještě vystoupily zpěvačky Tereza Kerndlová a Naďa Urbánková, po soutěžích pro děti přišel na řadu Ondřej Brzobohatý s kapelou, který potěšil srdce, uši i oči většiny přítomných, ať šlo o mladičké studentky, nebo o dámy v pokročilejším věku. Po Brzobohatém došlo na nejočekávanější bod slavností – vystoupení slovenské kapely No Name, jejichž zpěvák skvěle zapojoval publikum do své show a výborně se bavili snad všichni. Navíc díky tomu, že jejich písně hraje nejedno české rádio, většina přítomných si spokojeně notovala a pobrukovala.

V deset hodin večer přišla třešnička na dortu – laserová show. Světelné paprsky vytvářely ve vzduchu rozmanité obrazce včetně obrazů významných rumburských budov, například gymnázia nebo domu kultury. Po laserové show byly slavnosti moderátory ukončeny a dav se rozešel.

Kulturní program byl doplněn i vystoupeními na malé scéně, kde bylo k vidění pásmo loutkových představení, katovské řemeslo nebo bojové umění. Po celý den byly pro děti připravené soutěže, trampolíny a aquazorbing, konal se zde i malý pohádkový les. Příjemnou atmosféru doladily stánky s občerstvením, hračkami a bižuterií.

Doprovodný program sestával z výstavy historických vozidel Veteránem severem na Lužickém náměstí a prohlídkami loretánské kaple s ambitem.

Desátý ročník Slavností města Rumburk se pyšní rekordním počtem platících návštěvníků, kterých bylo v pátek necelých 1200 a v sobotu dokonce necelých 3500. Hojná účast byla i ze strany zdravotně a tělesně postižených. Organizátoři tentokrát zvládli všechno na výbornou, nevyskytl se žádný problém, který by průběh slavnostní nějak znesnadnil nebo znepříjemnil.

pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail