Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krajská rybářská soutěž mládeže

O POHÁR PŘEDSEDY SEVEROČESKÉHO ÚZEMNÍHO SVAZU

rybářská soutěž

V sobotu 13. 9. se na revíru Pazderák ve Šluknově uskutečnila krajská rybářská soutěž. Organizaci celého závodu měla na starosti MO ČRS Velký Šenov. Přihlášeno bylo celkem padesát jedna závodníků z osmi organizací Českého rybářského svazu, konkrétně z Mimoně, Mostu, Krásné Lípy, Rumburku, Jiříkova, Šluknova, Dolní Poustevny a Velkého Šenova. K registraci v den závodu se dostavilo devatenáct závodníků z kategorie mladších a dvacet jedna závodníků z kategorie starších.

Závodilo se v plavané, a to dvoukolově. Chytala se především plotice, ale také se občas podařilo ulovit amura, kapra, cejna, a dokonce i úhoře. Celý závod provázelo poměrně hezké počasí. Na všech účastnících byla vidět soustředěnost a snaha o co nejlepší výkon.

V kategorii do 12 let vybojovala první místo Radka Tůmová (Rumburk), druhé místo obsadil Lukáš Doležal (Velký Šenov) a třetí místo patřilo Michalu Bartošovi (Rumburk). V kategorii od 12 zvítězil Miloslav Adámek, druhý byl Kryštof Knap a třetí skončila Lucie Boštická, všichni tři z Velkého Šenova.

Všem závodníkům, kteří se zúčastnili, patří poděkování za příkladnou reprezentaci jejich organizací. Celkovou atmosféru vyhodnocení umocnila také skutečnost, že se závodu a závěrečného vyhodnocení zúčastnil trenér mosteckých závodníků Petr Weitz, který dokázal vychovat mistry Evropy v juniorech, a dokonce několikanásobného mistra světa v rybolovné technice. Prozradil také, že se za tímto úspěchem skrývá pravidelný trénink, a to i čtyřikrát týdně a před samotnými závody trénují každý den, a to až čtyři hodiny.

Dále byli vyhodnoceni Daniel Šetka, Dominik Šetka a Lukáš Doležal jako nejlepší ze všech účastníků jarního rybářského výletu do Prahy, kteří následně vypracovali článek a výkres s tematikou této akce. Ceny s gratulací těmto rybářům předal Miroslav Vajda, zástupce regionu ve výboru Severočeského územního svazu.

Závěrem děkujeme všem sponzorům za jejich podporu. Fotografie z akce naleznete na crsvelkysenov.wz.cz.

Antonín Borovka
redakčně upraveno

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail