Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tour de Zeleňák oslavil třicáté narozeniny razantní změnou

zeleňák

Téměř šest stovek závodníků letos odstartovalo na třicátém ročníku amatérského cyklistického závodu. Ten byl atypický svým startem nikoli u restaurace Zelený strom, ale na Dymníku. Ani představa závěrečného stoupání na vrchol nad Rumburkem soutěživé nadšence neodradila.

Celkem 577 hodnoceným závodníkům vévodil Franchesko Saltare z Holých Vrchů, druhý byl Jakub Svoboda z TJ Kolokrám – Svijany, třetí Jan Novota ze Schrödinger Cycling Teamu. Tito tři stáli logicky i na pomyslném stupínku v kategorii mužů. Mezi ženami zazářila Nadine Krpal z Team Euphonic, jako druhá dojela do cíle Barbora Šimková z ACK Stará Ves, na bronz ještě dosáhla Kateřina Zezulová ze Schrödinger Cycling Teamu.

Na historických kolech letos vyjelo na trať třináct mužů. Jako první se do Rumburku vrátil Marťas NOK Diviš z SNB Praha, druhý byl Jan Blažek a třetí Petr Schubert. Na koloběžkách se vydala kolem výběžku trojice odvážných a dojela v pořadí Milan Jelínek (Bez pedálů), Miloslav Petrášek (TJ Rumburk) a Jiří Havlíček (1. Aběžka Running Team Varnsdorf).

Mezi týmy se první umístil Sportovní klub MS AUTO ve složení Svoboda – Német – Semerád – Nováček – Munzar – Hanus, druhý byl tým Severní větry ve složení Pekárek – Machek – Větrovský – Plechač – Zobal – Toločko a třetí CykloClub Varnsdorf ve složení Vohanka – Spurný – Fabry – Král – Šimonek – Pospíchal.

pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail