Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

I letošní streetballový turnaj měl u účastníků úspěch

O druhém zářijovém víkendu, v sobotu 13. 9., se na hřišti Základní školy U Nemocnice v Rumburku opět sešlo několik desítek basketbalových nadšenců, aby se zúčastnili nebo jen fandili při 15. ročníku Streetballového turnaje v Rumburku pořádaného TJ Rumburk s podporou Města Rumburk.

Při ranním pohledu z okna se po chladném a deštivém týdnu asi nikomu moc na venkovní asfaltové hřiště nechtělo, k přesunu turnaje do tělocvičny však naštěstí dojít nemuselo. Na pořadatele i hráče se opět usmálo štěstí, když se mraky na obloze právě jen pro tento den (zřejmě i díky pohledům pořadatelů na ně celý týden upřeným) přestěhovaly přece jen o kousek vedle. Ba i sluníčko v průběhu dne vykouklo a rozhodlo se zůstat.

Tříčlenná mužská, ženská i smíšená družstva dorazila i tentokrát nejen ze Šluknovského výběžku, ale i z okolních regionů. A s úderem desáté hodiny hřiště u čtyř košů naráz ovládly zápasy všech věkových kategorií – od kategorie „mix do 13 let“ až po nejpočetnější kategorii „muži 18+“. Ta musela být pro již tradiční velkou obsazenost rozdělena do dvou skupin.

I když se v dopoledních hodinách na ještě mokrém a kluzkém povrchu stalo základním heslem „hlavně se nezranit“, úroveň hry byla vysoká a podpořená sympatickou snahou hráčů „zahrát si“ a ne „vyhrát za každou cenu.“ Hráčům pomáhal udržovat tempo hry hudební doprovod linoucí se z reproduktorů, který těšil i přítomné diváky. Všem také přišlo vhod i chutné občerstvení u stánku. Turnaj s pohodovou atmosférou přinesl napínavé zápasy i několik soutěží ve střelbě pro zpestření sportovního dne pro všechny zúčastněné včetně diváků. První místo ve výborně obsazené smečařské soutěži po roce obhájil Petr Buben.

Vítězná družstva si odnesla hodnotné věcné ceny, ale s prázdnou neodešel žádný z účastníků turnaje. Každý si mohl zahrát ve svém novém triku s letošním logem rumburského turnaje.

Gratulujeme ještě jednou vítězům a děkujeme všem hráčům, fanouškům, sponzorům i organizátorům za účast a pomoc. A samozřejmě se již teď těšíme na další ročník veřejného basketbalového klání.

Sponzoři letošního streetballového turnaje: Město Rumburk, Basketbalová akademie Šluknovska Schrödingerova institutu, Zeps, Rina sport, Ratio, Společnost pro rehabilitační péči, Aned Production.

Jiří Tillner

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail