Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děčínsko má nového senátora, stal se jím krásnolipský starosta

Ve druhém kole senátních voleb, které se konalo 17. – 18. 10., obyvatelé
Děčínska zvolili za senátora starostu Krásné Lípy Zbyňka Linharta.
Připravili jsme pro vás krátký rozhovor o tom, co bylo a bude.

 

Dovolte, abych vám pogratulovala k vašemu zvolení. Jak jste slavil vítězství v duelu proti dosavadnímu senátorovi Jaroslavu Sykáčkovi?

Slavili jsme střídmě, spojil jsem to s oslavou narozenin. Byli jsme s partou lidí, kteří mi tak či tak pomáhali s kampaní, a se známými v mém oblíbeném klubu Továrna s bowlingem.

Čekal jste, že z duelu vyjdete vítězně a s takovým náskokem?

To jsem samozřejmě nečekal a už vůbec ne, že to bude největší náskok v rámci celé republiky. Děkuji voličům za důvěru a ocenění dosavadní práce mé a lidí kolem mě. Je to zavazující.

Kdy a jak začne vaše práce senátora?

První schůze Senátu, na které budu skládat slib, má probíhat asi 19. 11., takže potom. Mezitím musím zařídit řadu věcí a zorganizovat ustavující zasedání Zastupitelstva města Krásná Lípa, kde skončím jako starosta města.

Slíbil jste, že se v případě zvolení do Senátu vzdáte postu starosty Krásné Lípy. Nemrzí vás to trochu?

Slib mě nemrzí a samozřejmě platí, i když to po dvaceti letech v čele města není jednoduché, obzvláště v situaci, kdy máme rozjetou celou řadu projektů. I proto ale zřídíme druhého, neuvolněného místostarostu. Jednak abych některé investiční věci mohl dotáhnout do konce a také proto, abych měl i nadále kontakt na místní samosprávy v regionu.

Vaše motto v kampani znělo „otočím Senát na sever“. Jakými konkrétními kroky chcete své motto naplnit?

Nejde jen o několik konkrétních kroků. Jde o dlouhodobé aktivní počínání ve funkci. Upozorňovat jednak na problémy, které tu máme a potřebujeme řešit, pomáhat s nimi něco dělat. A také aby byla snaha do obecných právních předpisů republiky promítat potřeby a pohled příhraničí, konkrétněji Děčínska. Například právě aktuálně v televizi pan premiér Sobotka říkal, že nikdy neslyšel o potřebě posílit připojení elektrické energie do Šluknovského výběžku, o které se jedná patnáct let. Sám sebe usvědčil, že jeho přítomnost a řeči před volbami bylo jen stranické politikaření a že předchozí senátor ze stejné strany mu neřekl ani tuto základní informaci! Takto tedy pracovat určitě nechci.

pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail