Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Centrum Pivovar Děčín zvítězilo v prestižní soutěži Best of Realty

centrum pivovar

Centrum Pivovar Děčín získalo v šestnáctém ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“ první místo v kategorii Obchodní centra. Porota ocenila zejména citlivé a zdařilé spojení historické části budov pivovaru z poloviny 19. století s novými moderními prvky architektury.

Centrum Pivovar Děčín přivítalo první návštěvníky v dubnu tohoto roku. Citlivý architektonický koncept rekonstrukce pivovarských budov a jejich doplnění moderními, zejména skleněnými prvky vzešel ze spolupráce architekta Václava Hlaváčka ze Studia acht a Vojtěcha Ryvoly a Martina Krále, investorů zajišťujících zároveň realizaci projektu. Obyvatelé Děčína a přilehlých oblastí v něm denně navštěvují obchody světových značek i místních obchodníků, restauraci, rychlá občerstvení, kavárnu i cukrárnu. Nechybí ani volnočasové aktivity jako Hopsárium nebo 5D kino.

„Ocenění v soutěži Nejlepší z realit – Best of Realty si velice vážíme. Těší nás zejména to, že erudovaná porota ocenila naše splněné přání zachovat unikátní historické budovy pivovaru a jejich citlivou revitalizaci. Takto mohou jako součást města dál sloužit místním obyvatelům a poskytovat nová pracovní místa,“ říká jeden z investorů Vojtěch Ryvola.

S novou funkcí původních budov pivovaru ale nevymizela ani tradice vaření zlatavého moku a v prostorách centra byl zachován minipivovar. V Pivovarské restauraci se od jara vaří oblíbený Kapitán, k němu mohou návštěvníci ochutnat skvělou českou kuchyni. Za zmínku stojí i zrekonstruované sály ve sklepení, jejichž klenuté stropy spolu s novým osvětlením vytváří v tomto původně historickém prostoru neopakovatelnou atmosféru. První hosté se o tom mohou přesvědčit už v nadcházející společenské sezóně.

Jana Zbortková

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail