Karáskovy vánoční trhy – skvělý zážitek

Tištěné noviny 20/2014 | 5. 1. 2015 | Nezařazené

V půvabném prostředí historického dvora (Bulnheimischer Hof) a na parkovišti u Karáskova muzea se konají v neděli 30. 11. tradiční přírodní vánoční trhy s více jak šedesáti prodejci z celého Saska a severních Čech.

Na trzích si budete moci zakoupit veselé figurky ze dřeva a keramiky, likéry z lesního ovoce a bylinné produkty z revíru Karla Stülpnera (Krušné hory), originální dřevěné hračky z Jizerských hor, kožešiny domácích zvířat, košíkářské zboží, vlněné deky, hornolužické dřevěné obrázky, knihy a jiné obrázkové svazky, ručně vyrobené vánoční ozdoby, šperky z Čech, Norska a mnoho dalšího.

Samozřejmě budou k mání i dobroty a pochutiny i v podobě ochutnávek. Pestrá nabídka zahrnuje čerstvě uzené pstruhy, speciality z divočiny a drůbeže, kozí máslo, sýry a maso, chutné klobásy ze statku, domácí zeleninu, křupavý Karáskův chléb nebo chléb z dřevěné pece, perníčky z Pulsnitzu i horké rakytníkové víno a medovinu.

V Karáskově vánočně vyzdobeném muzeu můžete obdivovat výstavu s názvem „Hračky snů z dob minulých“.

Karásek a jeho kumpáni Vás srdečně zvou na tyto vánoční trhy do centra hornolužického příhraničního města Seif-hennersdorf od 13.00 do 18.00 hod.

 

Další informace naleznete na
www.karaseks-revier.d

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2015/01/05/karaskovy-vanocni-trhy-skvely-zazitek/