Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Podle průzkumu je nejlepším místem pro podnikání v našem kraji samotné Ústí nad Labem

Velké množství aktivních podnikatelů, nízké poplatky, výborná elektronická komunikace úřadů s firmami a kvalitní internetové stránky. To jsou důvody, proč se letos nejpřívětivějším městem pro podnikatele v Ústeckém kraji stalo přímo jeho centrum – Ústí nad Labem. Na druhé příčce se umístil Chomutov, třetí pozici obsadil Děčín. Vyplynulo to z výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který již sedmým rokem hodnotí dvě stě pět obcí s rozšířenou působností a dvacet dva městských částí hlavního města Prahy.

V Ústí nad Labem se podnikání rozvíjí. Ve městě je registrováno nejvíc firem v celém kraji a jejich počet se neustále zvyšuje. Přispěli k tomu například druhé nejnižší poplatky týkající se podnikání, o kterých rozhoduje magistrát. Patří mezi ně například rekreační poplatek, poplatek z ubytovací kapacity, za stánek, předzahrádku a ze vstupného. Městu k zisku titulu pomohla i vysoká úroveň elektronické komunikace živnostenského odboru s podnikateli. V testu, ve kterém je sledovaná rychlost, vstřícnost a hlavně kvalita odpovědí, se odbor ústeckého magistrátu zařadil na druhé místo. K dobrému jménu dopomáhají Ústí nad Labem i webové stránky. Pozitivní vyhlídky do budoucna značí i vysoký přírůstek v počtu učňů a studentů odborného vzdělávání. Z tohoto kritéria vyplývá, že potenciálním zaměstnavatelům roste v regionu dostatek vyškolených pracovních sil.

Druhé místo přinesl Chomutovu především přístup radnice. V testu elektronické komunikace živnostenského úřadu překonalo město i vítězné Ústí nad Labem, protože obstálo vůbec nejlépe z celého kraje. Chomutov se také může pochlubit ziskem nejvyššího objemu EU dotací za období 2011 – 2013, přepočítaného na jednoho obyvatele města. Druhé nejlepší město si vede dobře i v dalších ukazatelích. Likvidita radnice je druhá nejvyšší, podnikatelé si mohou lépe zařídit věci na živnostenském úřadu díky delší otevírací době.

Na třetí místo se v Ústeckém kraji zařadil správní obvod s největším podílem živnostníků v regionu – Děčín. Město má také nejlepší webové stránky z hlediska obsahu pro podnikatele a nejširší nabídku služeb turistického informačního centra. Poplatek za stánek a ze vstupného stanovila radnice na nejnižší úroveň v kraji. Nejnižší jsou zde i koeficienty pro daň z nemovitosti pro podnikatele.

 

 

Celkové pořadí Města pro byznys
Ústeckého kraje 2014

 

1. Ústí nad Labem

2. Chomutov

3. Děčín

4. Lovosice

5. Varnsdorf

6. Litoměřice

7. Žatec

8. Podbořany

9. Roudnice nad Labem

10. Teplice

11. Rumburk

12. Louny

13. Kadaň

14. Most

15. Bílina

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail