Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Street Workout Team Rumburk aneb Mládež, která ví, co je jejich smyslem života

swtr

O seskupení s názvem SebeRevolta už se alespoň mezi mládeží nějakou dobu ví, ale není od věci, aby se s vámi obeznámila i široká veřejnost. Připomeňte tedy čtenářům Rumburských novin, kdy jste vznikli, co přesně děláte a co je vaším cílem.
Naše rumburská skupina vznikla před dvěma lety tak, že jsme se párkrát sešli a zacvičili si. Donedávna jsme se jmenovali SebeRevolta Rumburk, ale kvůli sporům mezi správci zakladatelů celé SebeRevolty a také kvůli tomu, že nám přišlo lepší si vytvořit vlastní skupinu, jsme se shodli na tom, že si půjdeme vlastní cestou a vytvoříme si vlastní skupinu, ale s tím, že budeme podporovat pouze myšlenku SebeRevolty, a to je disciplína, pokora, kamarádství, víra, láska a morálka. Dnes působíme pod názvem Street Workout Team Rumburk (SWTR). A tím se vlastně dostáváme k tomu, co děláme. Je to Street Workout a jde o posilování v ulicích s vlastní vahou (shyby, kliky, dřepy, dipy…). Pokud se jedná o cíl, tak ten má každý člen skupiny jiný. Někteří z nás chtějí mít velkou sílu, někteří umět hodně triků a někdo to zase dělá kvůli radosti z pohybu.

Kolik má vaše komunita stálých členů a kdo všechno se k vám může přidat?
Stálých členů je zatím osm a přidat se k nám může opravdu kdokoliv.

 

Jaké cviky a cvičební postupy uvidíme, kdybychom se šli podívat na váš trénink? A jak často, kdy a kde se vůbec scházíte?
Tak to je jednoduchá odpověď. Na našem tréninku uvidíte všechny cvičební druhy a postupy, a to z jednoho prostého důvodu – každý jsme jiný a trénujeme pro odlišné věci a tuto odlišnost si rádi zachováme. Pozorujeme tím nejen zlepšení v ostatních směrech, ale také to vše zpestřuje. Je super, když můžete sledovat jiný druh tréninku a jeho účinky. Co se týče schůzek a společných tréninků, tak každý z nás chodí na jinou školu, tudíž má i jinak čas na trénink. A tak se scházíme každý čtvrtek od 18.00 hod. na společných trénincích na Základní škole Tyršova. Jinak stálí členové skupiny trénují každý den samostatně, ale i tak se občas domluvíme na společný trénink o víkendu.

 

Prý jste již v kontaktu s lidmi, kteří by vám mohli poskytnout prostor (hřiště) na vaše tréninky. Je v tomto ohledu něco nového?
Ano, jsme. O tomto našem projektu nyní víme to, že bude trvat déle. Na výstavbu tohoto hřiště totiž budeme potřebovat nějakou dotaci. V dřívější době už tato výstavba byla plánována, ale nakonec k ní nedošlo.

 

S jakými ohlasy se u lidí setkáváte?
Většinou jsou to ohlasy pozitivní a lidi to zajímá a líbí se jim to, ale už jsme si vyslechli i ty negativní. Většinou šlo o to, že dětem ničíme prolézačky, ale těchto ohlasů moc nebylo.

 

Máte nějaké motto, kterým se jako skupina řídíte?
Tak motta máme hned dvě. Jedno s oblibou používá náš manažer Petr Mejsnar a zní takto: ,,Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí“. Druhé naše motto zní: „Činy jsou hlasitější než slova“. Tato motta nemáme proto, že frčí, ale proto, že jsme je uplatňovali na sobě a fungují. Opravdu nemusíte umět zázraky, ale stačí přijít na trénink, tvrdě dřít a ty zázraky časem dovedete, pokud budete trpěliví a pilní.

 

Chtěli byste prostřednictvím novin vzkázat něco občanům?
Snad jen to, abyste byli sami sebou a nestyděli se sportovat nebo udělat ten první krok k lepšímu a zdravějšímu životu. Je to to nejlepší, co pro sebe, své tělo a mysl můžete udělat. Určitě toho v budoucnu nebudete litovat. Hlavní je
dělat to, co vás skutečně naplňuje a baví. Jděte si za svým snem, ať se jedná o cokoliv a nepřestávejte, ať to je sebetěžší. Je lepší se o něco alespoň pokusit, než to nezkusit a říct „Já to nedokážu“.
Další vzkaz je, že pokud máte zájem udělat první krok, tak v tělocvičně Základní školy Tyršova jsou pro vás dveře otevřené každý čtvrtek od 18.00 hod. zcela zdarma a bez ohledu na věk či kondici. Tak se hlavně nestyďte a doražte, těšíme se na vás! jap

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail