Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V muzeu hořelo – na oko

hasici_muzeum

V pátek 14. 11. měli rumburští hasiči opět jeden ze svých cvičných výjezdů. Tentokrát byla naplánovaná akce v místním muzeu.

Bylo krátce před půl jedenáctou, když zaměstnanec při obchůzce muzea zjistil, že v jedné z místností ve druhém patře je plno kouře. Neváhal a ihned zavolal na tísňovou linku 112. Jakmile se rumburský sbor dobrovolných hasičů tuto zprávu dozvěděl, měl pět minut na to, aby se kompletně na akci připravil. Na místo určení, tedy do ulice Na Valech, dorazila celkem čtyři vozidla – dvě cisterny, automobilová plošina a dodávka. Když hasiči přijeli na místo, velitel zásahu obhlédl situaci a zjistil, že v objektu opravdu nikdo nezůstal. Skupina hasičů tedy nejprve natáhla vodní proud až k místu požáru. Další členové jednotky mezitím připravovali plošinu, ze které se oheň, tentokrát už s opravdovou vodou, začal hasit z výšky. Při zásahu byly ještě vynášeny krabice s vzácnými exponáty na předem určené místo.

Cvičení proběhlo úspěšně, a kdyby se někdy stalo, že by stejná situace nastala doopravdy, jednotka by na ni byla připravena.

jap

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail