Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Koťátko shrnuje své vydařené akce

koťátko

Na podzim proběhlo v Mateřském centru Koťátko několik zajímavých akcí. Jednou z nich byla úspěšná halloweenská party, kde jsme tentokrát nejen dlabali dýně, ale i putovali za duchem Lužických hor.

Dne 4. 11. se díky společnosti SCIO a Nadaci Karla Janečka třináct rodičů a pedagogů zúčastnilo zdarma semináře na téma Silné stránky u dětí a jak s nimi pracovat. Pod vedením lektorky jsme nejdříve hledali své vlastní silné stránky, a posléze jsme je nacházeli i u našich dětí. Seminář byl plně obsazen a velmi nás těší, že i z řad učitelů, protože podporovat silné stránky je potřeba už od útlého věku. Podobné semináře jsou v plánu i v příštím roce.

Svátek svatého Martina jsme si připomněli vyráběním lampionů, pečením svatomartinských rohlíků a lampionovým průvodem městem.

Advent začal v Koťátku již tradiční výrobou a zdobením věnců, které si rodiče s dětmi zdarma vyráběli. Účast byla hojná, materiálu dostatek, a tak každý odcházel s vlastnoručně navázaným a ozdobeným adventním věncem, někdo jich stihl i více. Vyrobené věnce byly opravdu nádherné, některé dětmi vázané a zdobené předčily hranice dospělácké kreativity.

V prosinci se rozroste náš realizační tým o asistentku Míšu, a s ní i o nové tvořivé nápady. Kromě pravidelného programu, do kterého od října patří středeční jóga pro nejmenší s Bárou Součkovou, se v prosinci můžete těšit na pečení perníčků, výrobu krabičky na cukroví, vánoční besídku a 26. 12. na Vánoční posezení v Koťátku, kde si v klidu popovídáme, ochutnáme cukroví, sdělíme nejnovější zážitky a vypustíme lampion štěstí s přáním do nového roku.

Přejeme všem klidný adventní čas a zveme všechny rodiče na naše akce. Více informací a fotografie najdete na našich webových stránkách www.kotatko.sdb.cz nebo na facebooku.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail