Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mikuláš navštívil trénink malých volejbalistů

Pondělní trénink s datem 1. 12. pojali rumburští volejbalisté v mikulášském duchu. Na děti se přišel podívat čert, anděl, a hlavně Mikuláš.

Dětem jsme zorganizovali „Mikulášský turnaj“. Tento turnaj jsme si udělali ryze domácí. Pozváni byli samozřejmě i rodiče, aby po dlouhé době mohli porovnat výkony svých dětí.

Turnaje se zúčastnilo dvacet dětí a šest sourozenců. Připravili jsme dvě kategorie – dle věku, ale hlavně podle výkonnosti. V obou kategoriích byla čtyři družstva, ve starší po dvou, v mladší po třech hráčích. Aby vše probíhalo spravedlivě, vytvořili jsme družstva podle čísel, která si děti losovaly. Hrálo se systémem každý s každým na časový interval sedm minut. Pravidla jsme poupravili. Mladší děti hrály oranžový minivolejbal se třemi povolenými doteky. Starší kategorie hrála malé debly. Pro nehrající družstva a sourozence byl připraven náhradní program, jako míčové a závodivé hry na volném hřišti. Po celou dobu vládla přátelská atmosféra, u některých dětí i velmi bojovná. Všechny zápasy byly odehrány fair play. Jsme spokojeni s pěkným sportovním chováním dětí. Při vyhlášení výsledků sklidilo každé družstvo veliký potlesk rodičů a dětem byly předány milé dárečky a diplomy. Na závěr bychom chtěli poděkovat rodičům, kteří se přišli podívat a povzbudit své ratolesti, a paní Doušové, která nám pro děti připravila pěkné dárečky s logem Schrödingerova institutu. Snažili jsme se, aby turnaj splnil jak cíle sportovní, tak zdravotní a společenské.

r

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail