Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Milí čtenáři,

jak jste si určitě všimli v minulém vydání Rumburských novin, rozloučila se s vámi dosavadní redaktorka Petra Malá. Její pozici jsem nyní obsadila já. A kdo tedy vlastně?

Abyste byli alespoň trochu v obraze a věděli, kdo pro vás bude noviny tvořit, seznamte se se mnou prostřednictvím následujících řádků.

Jmenuji se Petra Jakouběová a hned na začátku se přiznám, že nejsem místní. Pocházím z nedalekého Varnsdorfu a prožila jsem tam celý svůj dosavadní život. To ovšem neznamená, že o Rumburku nic nevím, naopak. Je mi dvacet tři let a mám vystudované gymnázium. Po maturitě jsem pokračovala na studiích v Liberci (konkrétně obor filologie – český jazyk a literatura), ale prozatím se mi nepodařilo vysokou školu dokončit. Zajímám se o aktuální a kulturní dění u nás i ve světě, ráda poslouchám hudbu, sleduju filmy, nedám dopustit na svou rodinu a své blízké. Co naopak nesnáším, je lidská hloupost, arogance a faleš.

Už odjakživa mě novinařina velmi zajímala, a proto jsem nesmírně ráda, že se mi naskytla taková příležitost, jakou je práce v rumburské redakci. Doteď se mi tomu snad ani nechce věřit a připadá mi, že je to jenom sen. Mladým lidem, jako jsem já, se nabídky práce moc nehrnou, protože nemáme požadovanou praxi, která je v dnešní době pro zaměstnavatele tak důležitá. A proto jsem šťastná a velice vděčná za to, že mě na městském úřadě přijali. Přebírám tedy jakési pomyslné žezlo z rukou své předchůdkyně a doufám, že nikoho, především vás čtenáře Rumburských novin, nezklamu.

Své dotazy, připomínky, náměty na články a jednoduše veškeré příspěvky můžete posílat na e-mailovou adresu inforn@rumburk.cz.

Pohodový předvánoční čas vám všem přeje

Petra Jakouběová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail