Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Společný zásah policistů proti agresivním osobám

V neděli 9. 11. byla hlídka městské policie vyslána na pomoc Policii České republiky, jelikož se na adrese Křečany 444 měla nacházet agresivní osoba. Na místo byl v 18.30 hod. vyslán strážník, který se spojil s hlídkou Policie České republiky, a jejich vozidlem jeli na místo určení. Na místě se nacházel muž, který se zdržoval na uvedené adrese proti vůli majitelky domu, do kterého neoprávněně vnikl. Po komunikaci s mužem, aby opustil objekt, do kterého neoprávněně vnikl, začal být vůči společné hlídce verbálně agresivní a taktéž na svého bratra, který byl také přítomen. Začal ale kolem sebe plivat, používal sprosté výrazy na hlídku i na ostatní přítomné a bouchal hlavou do zárubní dveří. Poté byl opakovaně vyzván, aby upustil od protiprávního jednání, jinak bude použito donucovacích prostředků. Na výzvy však nereagoval. Strážník k němu tedy přistoupil, ale dotyčný se začal bránit a rozhazovat rukama, proto byly použity hmaty a chvaty sebeobrany. Muž se snažil i nadále na zemi kolem sebe aktivně bránit. Z toho důvodu mu byla přiložena pouta, která mu nasadil přítomný policista. Muž byl dopraven do policejního vozidla a poté převezen na Obvodní oddělení Policie České republiky v Rumburku, kde se věc dále vyšetřuje.

 

 

V pondělí 10. 11. kolem 7.40 hod. oznámila nejmenovaná žena na linku 156 (prodejna Enapo na Lužickém náměstí v Rumburku), že v prodejně je nějaký muž, který se bojí opustit prostory z důvodu ohrožení svého života. Venku na něj prý čekalo pár lidí, kteří ho chtěli zmlátit. Hlídka městské policie však nezjistila před prodejnou Enapo pohyb žádných lidí. Muž se ale po odjezdu hlídky opět vrátil. Strážníci městské policie požádali o asistenci pracovníka K-centra z důvodu podezření na omamné látky, které mohl dotyčný užít. Ten ale uvedl, že se hlídka musí obrátit na zdravotnické zařízení. Hlídka městské policie převezla muže na Interní oddělení rumburské nemocnice, kde ho předala ošetřujícímu personálu.

Na žádost Obvodního oddělení Policie České republiky Rumburk byla hlídka kolem 9.00 hod. vyslána znovu na Interní oddělení rumburské nemocnice, kde muž napadal zdravotnický personál a ničil zařízení nemocnice. Hlídka městské policie na místě zjistila, že útočník z nemocnice utekl. Strážníci dotyčného sledovali po sídlišti V Podhájí. Při jeho sledování hlídka nacouvala do dvou zaparkovaných osobních automobilů. Na místo byla ihned přivolána dopravní policie. Dále bylo zjištěno, že muž utekl do objektu jednoho rodinného domu. Městská policie požádala o další asistenci Obvodní oddělení Policie České republiky Rumburk. Dotyčný totiž začal ničit zařízení a majetek. Poté vlezl na střechu garáže a hrozilo, že skočí. Za přítomnosti všech policistů muž slezl ze střechy. Policie v zájmu ochrany a bezpečnosti jiných osob a své vlastní použila proti muži hmaty a chvaty. Muži byla nasazena pouta a byl převezen do zdravotnického zařízení, odkud bude transportován do Ústí nad Labem na detoxikační oddělení. Při zásahu proti agresivnímu muži byl jeden ze strážníků poškrábán na zápěstí pravého předloktí.

pčr, r

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail