Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tisíce studentů z ČR se utká o vítězství v pátém ročníku vědomostní soutěže IT-SLOT

Dny 27. a 28. 11. letos připadnou na první kolo celostátní soutěže v informatice jménem IT-SLOT (zkratka Systém Logických OTázek). Populární klání českých studentů základních škol pořádá již tradičně Soukromá střední škola výpočetní techniky Praha (SSŠVT). V letošním již pátém ročníku zatím přislíbilo účast padesát českých škol. Loňské statistiky uvádějí účast sto dvanácti základních škol z celé České republiky s rekordním počtem 2456 soutěžících. Své síly změří letos i v online testu zaměřeném na informační technologie a logické myšlení.

 

Dle vlastních slov ředitele pořadatelské Soukromé střední školy výpočetní techniky Martina Vodičky si i letos klade soutěž za cíl prohloubit atraktivní formou logické myšlení. „První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích, tedy internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování. Druhá část soutěžních úloh je pak věnována matematickému a logickému myšlení,“ prozrazuje ředitel Martin Vodička s tím, že soutěž je postavena na systému logických otázek pro žáky osmých a devátých tříd základních škol, kteří budou reprezentovat nejen sebe, ale i svou školu. Každému soutěžícímu bude zvlášť vygenerováno dvacet pět otázek formou online testu. Soutěž je dvoukolová. První (kvalifikační) kolo probíhá online po registraci na webu www.it-slot.cz.

 

Přihlášené školy? Zatím vede Praha

Mezi přihlášenými zatím vévodí školy z Prahy a Středočeského kraje. Nechybí však ani Královéhradecký kraj a v menším množství i školy z ostatních krajů, např. Vysočina (Jihlava), Liberecký kraj (Liberec), Olomoucký kraj (Olomouc) či Jihočeský kraj (České Budějovice). Pořadatelé jsou si podle zkušeností jistí, že soutěžící postupně přibudou ze všech koutů České republiky.

 

Čtyřicet pět nejlepších postoupí do finále

Nejlepší hráči se utkají ve druhém kole, které je zároveň finálové. To se bude konat 17. 12. v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky na pražském Proseku. Soutěží se o zajímavé ceny nejen pro účastníky, ale i pro jejich školu. Partnerem IT-SLOT jsou tradičně firmy Dell a business communication.

 

Jak soutěžit?

Aby se mohli školáci soutěže IT-SLOT zúčastnit, musí se jejich základní škola do soutěže nejprve prostřednictvím učitele IT zaregistrovat. Po registraci obdrží škola přihlašovací údaje. Poté může učitel IT přihlásit své žáky v sekci Správa žáků na webu www.it-slot.cz. Registrace probíhá do 26. 11.

 

Výhry v soutěži

Mezi hlavními cenami pro školy je například tablet Dell Venue Pro 11, projektor Dell M115HD či monitor Dell UltraSharp U2414M (24“). Všichni účastníci finálového kola konaného 17. 12. získají poukaz na slevu ze školného na Soukromé střední škole výpočetní techniky ve výši tisíc korun. Pro žáky jsou dále připravené výhry jako tablety Lenovo Yoga 10 Full HD, Asus MemoPad HD 7, multimediální zařízení Approx MP3 Player 8GB a flash disky.

Veškeré informace o soutěži je možné najít na webu www.it-slot.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail