Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Město Rumburk podpořilo světovou rekordmanku Anežku Drahotovou

Drahotová Anežka

V pondělí 29. 12. očekával Městský úřad v Rumburku vzácnou návštěvu. Pana starostu společně s oběma místostarosty přišla navštívit místní rodačka, naše nejúspěšnější chodkyně Anežka Drahotová. Byla pozvána za účelem předání peněžitého daru v hodnotě padesáti tisíc korun, a to za úspěšnou a příkladnou reprezentaci města Rumburk, za mimořádný sportovní počin a za mimořádné sportovní výsledky v oblasti atletiky v roce 2014.

Z téměř hodinového sezení s Anežkou jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Třeba to, že s atletikou začala už někdy kolem deseti let a ve dvanácti už byla pod dohledem trenéra. A právě na začátky v Rumburku má hezké vzpomínky, protože to tu všechno začalo a odstartovala její sportovní kariéra. Jejím současným trenérem je Ivo Piták, který se jí naplno věnuje a podle toho vypadají i výsledky. Na letošní sezónu bude jistě dlouho vzpomínat. V červnu na juniorském mistrovství světa v Eugene vyhrála závod na deset kilometrů a vytvořila světový juniorský rekord. V srpnu na mistrovství Evropy v Curychu potvrdila svoji kondici a získala bronz mezi ženami na dvacetikilometrové trati v českém rekordu.

Anežka studovala na místním gymnáziu, kam prý chodila velmi ráda. Nyní navštěvuje sportovní gymnázium v Jilemnici, kde studuje i se svou sestrou, dvojčetem Eliškou. Jelikož má neustále zaplněný rozvrh, tak kvůli individuálnímu plánu ještě přesně neví, kdy bude maturovat. Prozradila nám, že už dlouho přemýšlí o studiu architektury, ale bylo by prý velmi složité to nějak skloubit se sportem. A kdyby si měla vybrat něco jiného, byly by to možná jazyky nebo něco, co se nějakým způsobem týká sportu, ale sama sebe si nedokáže představit v nějaké funkci. Anežka se v současnosti zabývá celkem třemi sportovními disciplínami, a to chůzí, cyklistikou a během. Obyčejný smrtelník si dost dobře nedokáže představit, jak probíhá běžný den vrcholové sportovkyně. Na denním pořádku jsou dvoufázové tréninky, přičemž ten dopolední je prý vždy náročnější. I když Anežka je nejúspěšnější v chůzi, ráda tréninky prokládá mnoha jinými aktivitami, protože dělat jen jeden sport by bylo příliš monotónní. Anežka se tímto udržuje ve skvělé kondici a zatím neměla žádné vážnější zdravotní problémy, které by ji vyřadily z důležitých soutěží. Dále nám prozradila, že jí i sestře velmi pomáhá paní doktorka Sládečková, která je jejich psychickou podporou. Právě psychika totiž v životě sportovců hraje velkou roli.

Co se týká volného času, tak toho samozřejmě nezbývá tolik, kolik by si třeba Anežka představovala. Kromě soutěží, mistrovství a soustředění navštěvuje také nespočet společenských akcí. Jediné období, kdy se dá stihnout i něco jiného než sport, je podzim, kdy končí sezóna.

I když v České republice není chůze příliš známá a je jen málo rozšířená, tak právě díky Anežce se konečně může dostat do podvědomí lidí. Anežce ze srdce přejeme mnoho úspěchů do budoucna jak ve sportovní kariéře, tak v osobním životě a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho města.

Jap

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail