Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Plavecký oddíl Rumburk úspěšně zakončil rok 2014

Začátkem listopadu pořádal náš oddíl oficiální plavecké závody – Memoriál J. Novotného. Organizace byla poněkud náročnější, neboť přijelo sto devadesát jedna závodníků z celkem osmi oddílů severočeského kraje a hosté z TSV Großschönau. Plavecká disciplína jednotlivých oddílů byla úžasná. Dvacet rozhodčích se postaralo o hladký průběh závodů a zářící očka vítězů přebírajících medaile byla nepopsatelná.

Do dalších velkých bojů se nominovali plavci na Oblastní přebory mladšího a staršího žactva do Chomutova a Litoměřic. Stojí za to zmínit velký úspěch Markéty Haaseové na sto metrů znak (zlato) a sto metrů volným způsobem (bronz). Další výborné výsledky vyplavala Valerie Barcalová. Ta zabodovala celkem pětkrát (zlato, třikrát stříbro, bronz). Také Jonáš Kudláček vyplaval ve svých oblíbených disciplínách padesát metrů a sto metrů prsa stříbro a bronz. Zdeňka Jančová se umístila na pěkném čtvrtém místě na padesát metrů motýlek. Ceníme si i pátého místa Radima Cihláře na padesát metrů volným způsobem.

V Litoměřicích na Oblastních přeborech reprezentovali náš oddíl Jan Kotmel, Magdalena Manzelová, Filip Pešek, Vladimír Jahoda, Patricie Petrásková, Sabina Krákorová a Marek Novák.

Plavci rumburského oddílu se ve velké konkurenci probojovali na Pohár České republiky do Plzně. O prvním prosincovém víkendu poměřili své síly s ostatními plavci. O medaili se postarala Valerie Barcalová, která se se svým výkonem na sto metrů volným způsobem (čas 1:12,3) zařadila na třetí místo za závodnice z Prahy a Jindřichova Hradce. Velmi pěkně se umístila i v dalších třech plaveckých disciplínách, a to do desátého místa. Nádhernou atmosféru celorepublikových závodů, které zahajuje naše státní hymna, si užila i Zdeňka Jančová a Radim Cihlář. Dalším dobrým výsledkem se může pyšnit Jonáš Kudláček na sto metrů prsa a Jessica Suchomanová, která se v pěti disciplínách umístila do první půlky výsledkové listiny. Za reprezentaci našeho oddílu všem závodníkům moc děkujeme.

A ještě malé shrnutí na závěr. Plavecký oddíl Rumburk se v roce 2014 zúčastnil dvaatřiceti závodů po celé České republice, pořádal nejen plavecká soustředění, ale i Oblastní přebory pro dvacet oddílů celého severočeského kraje, nominoval své závodníky na letní i zimní Poháry České republiky.

Za skvělou kondici našich plavců, a především za celoroční úžasnou práci je třeba vzdát velký dík i trenérům Karlu Burgerovi, Šárce Peškové, Míše a Martinovi Manzelovým a Ireně Hlušičkové. Díky také všem aktivním rozhodčím a rodičům.

Hodně štěstí, neutuchající nadšení a nejen plavecké úspěchy v roce 2015 přeje

Lenka Strachoňová
předseda PORum

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail