Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Jiříkově proběhla soutěž čtyřnohých kamarádů

Trojj-bojj

Letošní Mikulášský trojj-bojj se konal v sobotu 13. 12. v rámci oslav sta let povýšení Jiříkova na město. V pořadí již třetí náš závod opět posunul laťku o kousek výš. Už třeba jen rekordním počtem soutěžících – třicet čtyři psovodů a jejich čtyřnohých parťáků. Dorazili závodníci nejen z širokého okolí, ale třeba i z České Lípy či Prahy.

Stejně jako v minulých ročnících, i letos se závodilo ve dvou kategoriích – junioři (psi do deseti měsíců stáří) a senioři (deset měsíců a výš). Jak už název závodu napovídá, každá kategorie měla tři disciplíny, z jejichž bodového vyhodnocení vzešel vítěz.

Junioři tedy museli absolvovat přivolání na čas, překonávání překážek a nakonec aport buřtu. Tradičně se tato třetí disciplína těšila jak velké pozornosti soutěžících, tak i ostatních zúčastněných. Nejlepší aporty předvedli paradoxně nejmladší psi ve věku kolem čtyř měsíců. Možná to bylo tím, že ještě tolik neznali chuť buřtů, jež se často používají při výcviku. Vůbec nejlepší aport měla čtyřměsíční fena zlatého retrívra Conni Adély Podzimkové, jejíž provedení přinesení buřtu bylo dle zkušebního řádu famózní.

Senioři měli po dvou letech změnu u první disciplíny. Místo sprintu s pneumatikou na čas soutěžili v překonávání překážky typu »A« na počet opakování za jednu minutu, v bull sportech je tato disciplína nazvána A-frame. Poté senioři pokračovali poslušností a poslední disciplínu si mohli psovodi vybrat – buď rozlišování předmětů, nebo noční obrana při přepadu. Pro určení nejlepšího obranáře se muselo dvakrát opakovat „kousání“, jelikož výkony při ochraně psovoda byly velmi vyrovnané. Nakonec se štěstí usmálo na rotvajlera Badyho Martina Poláčka, který jen o kousek porazil stafbulku Sucke Lucie Vesecké.

Kdo tedy vyhrál? V juniorech první místo obsadila labradorka Brita Karla Hottmara, na druhém místě byl labrador Leon Andrey Rozborové a na třetím místě již zmiňovaná Conni s Adélou. První místo v seniorech vybojoval rotvajler Bady Martina Poláčka, mimochodem vyhrál i nejlepší poslušnost a již zmiňovanou obranu, druhý skončil peruánský naháč Asky Jiřiny Laštovkové a na třetím místě byl stafbulík Wesley Lucie Vesecké.

 

za spolek Aktivní pes Jiříkov Jarda
facebook.com/AktivnípesJiříkov

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail