Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zimní tanec na náměstí se dočkal jen samých kladných ohlasů

zorba

V sobotu 27. 12. se na Lužickém náměstí konala dosud nevídaná akce, kterou zorganizovali a připravili Originální Rumburáci.cz.

Seskupení vzniklo již před rokem, tedy v lednu 2014, a to na protest proti místní politické situaci. Hlavními aktéry a organizátory jsou Roman Fišer a Martin Rein. A o jakou akci se jednalo? Šlo o takzvaný Zorbův tanec Syrtaki, který se tradičně tančí v řadě nebo v kruhu. Tanec začíná pomalými plynulými pohyby, které se zvolna mění na rychlejší a temperamentní. Nápad sice není originální myšlenkou Rumburáků, ale zřejmě jsou první, kdo tuto sešlost pořádal na sněhu. Lidé se o události mohli dozvědět přes sociální síť Facebook, kde pořadatelé vyvěsili instruktážní video společně s místem a časem konání. Na náměstí se pak sešlo přibližně šedesát lidí, ale vzhledem k tomu, že pozdější ohlasy byly jen a jen pozitivní, tak příště se očekává účast mnohem větší. Někteří se do tance hned a bez váhání zapojili, někteří jen s úsměvem sledovali, co se to vlastně děje. A právě radost a vykouzlení úsměvu na tváři jsou pro Rumburáky tím nejlepším zadostiučiněním. O akci se dozvědělo i široké okolí, jelikož se dokonce ozvali i sympatizanti z anglického Leedsu.

A jestli vás zajímá, co Rumburáci chystají příště, tak si počkejte na 1. květen. Připravuje se pompézní příjezd se vším všudy, včetně kostýmů. Víc se ale zatím prozradit nemůže, protože organizátoři chtějí, aby to veřejnost překvapilo. Můžeme nalákat snad jen na sud piva, který bude připraven pro lidi, kteří Originální Rumburáky podporují. Velká akce je pak chystaná i na léto, ale na to si musíme ještě nějakou tu chvíli počkat. Podstatnou informací na konec je to, že Rumburáky nikdo nefinancuje a všechno dělají ze své vlastní iniciativy. Podporují je jejich rodiny s dětmi, které se do akcí také zapojují.

A pokud o této akci teď slyšíte poprvé, neváhejte a na Facebooku nebo YouTube si video dohledejte.

jap

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail