Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Její věk už znázorňují tři číslice

Další rumburská obyvatelka oslavila sto let

balousova

Ve čtvrtek 22. 1. jsme jeli navštívit paní Vlastu Balousovou, která o den později, tedy 23. 1., slavila své životní jubileum – sté narozeniny. Gratulace byly domluvené na odpolední hodinu, brzy po obědě. Za Rumburk přišli paní Vlastě popřát starosta města Jaroslav Sykáček, místostarosta Alois Kittl a také Dagmar Kopečná z evidence obyvatel, která na takových událostech nesmí chybět, jelikož právě ona má na starosti naše místní občany. Zástupci našeho města ale nebyli zdaleka jediní, kteří přijeli pogratulovat. Dorazili i zástupci Ústeckého kraje, dokonce sám hejtman Oldřich Bubeníček.

Seniorka dostala spoustu voňavých květin, dárkových košů, dort a ke zpříjemnění zimních dnů i knížku. Radost jí zřejmě udělala i pošťačka, která paní Balousové uprostřed oslav přinesla důchod. Jakousi tradicí už je podpis oslavenců do naší kroniky, který paní Balousová zvládla bez problémů.

Na závěr ještě pár informací o stoleté jubilantce. Paní Vlasta Balousová se narodila dne 23. 1. 1915 ve městě Sobkovice, okres Žamberk. Pracovala jako úřednice v podniku Mikov n. p., Mikulášovice. Poté vystřídala různá zaměstnání, například byla i pracovnicí v rumburské nemocnici. Před důchodem, ale i v něm, hlídala rumburským lékařům jejich děti. Byla vdaná, manžel však před sedmnácti lety zemřel, má jednoho syna. Od roku 1957 bydlí v Rumburku, od roku 1993 spokojeně žije v domě s pečovatelskou službou. Ráda cestovala a za svůj život navštívila mnoho zemí, jako Rusko, Německo, Rumunsko a další. Ráda čte, baví ji historie, hudba a v dobré společnosti se cítí nejlépe. Ráda pije kávu s rumem a na sladkém si také pochutná.

Do dalších let přejeme paní Balousové hlavně pevné zdraví a spoustu elánu. Věříme, že za rok usměvavou seniorku opět navštívíme.

jap

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail