Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Uplynulý rok v krásnolipském T-klubu

t-klub

Volnočasové zařízení pro děti a mládež T-klub organizace Kostka Krásná Lípa p. o. začalo na počátku roku 2014 poskytovat sociální službu Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Přeměna běžného klubu pro děti v NZDM nebyla jednoduchá. Z místa, kam chodí děti neorganizovaně trávit svůj volný čas, se mělo stát místo poskytování sociální služby. O tom, co jsou sociální služby a co je jejich cílem, ví málokterý dospělý, který je doposud ve svém životě nepotřeboval, natožpak děti a dospívající. V průběhu roku jsme si i my, pracovníci, museli ujasňovat, v čem naše služba spočívá a v čem by tedy podoba T-klubu měla být jiná, než dosud.

Nyní, na začátku roku 2015 již můžeme říci, že víme. V průběhu uplynulého roku se nám podařilo uzavřít čtyřicet devět dohod o poskytování služby, vytvořit metodiku pro práci, samotný klub pak navštívilo celkem dvě stě devadesát jedna osob. Své klienty jsme podporovali během příprav do školy, s hledáním kroužků, poskytovali jsme jim informační servis na rozličná témata (alkohol, drogy, sex, vztahy, sport aj.), pomáhali jsme jim při hledání zaměstnání, a když se chtěli naučit novým dovednostem.

Nezapomněli jsme však ani na to, že mnozí z našich klientů k nám chodí hlavně kvůli bezpečnému prostoru a zařízení, které mohou využívat, proto jsme celý rok připravovali i program volnočasových činností. Pořádali jsme turnaje, výtvarné workshopy, den otevřených dveří, přespání i besídky.

V létě jsme stanovali ve Sloupu, v zimě navštívili vánoční Prahu a ve zbytku roku také iQLandii, ZOO v Děčíně nebo třeba Úštěk.

Za rok poskytování služby jsme ke svým klientům našli cestu a myslíme, že i oni k nám. V tomto roce budeme nadále pracovat na kvalitě sociální služby NZDM, jejímž posláním je především poskytovat prostor a podporu dospívajícím z Krásné Lípy a okolí, kteří se ocitají v nepříznivé životní situaci, a podpořit je v utváření vlastní identity.

Za Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež T-klub sociální pracovnice

 

Petra Vrajová

 Nemocniční 1093/40

407 46 Krásná Lípa

Otevírací doba

pondělí 15.00 – 19.00 hod.

úterý – sobota 13.00 – 19.00 hod.

www.komunitnicentrum.com

Facebook: NZDM T-klub

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail