Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Víčkománie pro Marušku pokračuje

Ráda bych touto cestou poděkovala vám všem, kteří jste nám dosud pomáhali sbírat víčka od PET lahví. Prodejem tohoto materiálu získáme potřebné finanční prostředky na nákup rehabilitačních pomůcek a možnost využít hypoterapii (jízda na koni pod vedením speciálně vyškolených terapeutů) pro naši dceru Marušku z Jiřetína pod Jedlovou.

Žádnou z těchto pomůcek a terapií zdravotní pojišťovny nehradí. Při hypotonickém syndromu a centrální koordinační poruše, kterými Maruška trpí, je však rozvoj hrubé a jemné motoriky nesmírně významný. Bez podpory zvláštních pomůcek a terapií, finančně velmi náročných, by Maruška nemohla dělat takové pokroky ve vývoji a rozhodně nemohla vést normální život srovnatelný s ostatními zdravými dětmi.

Všem, kteří by se chtěli dále podílet na podpoře tohoto projektu, s vděčností sdělujeme, že je možné víčka odevzdávat na dalších místech – v Informačním centru v Jiřetíně pod Jedlovou, Informačním centru v Krásné Lípě a Městské knihovně ve Varnsdorfu. Všem provozovatelům za tuto možnost děkujeme.

Obrovské díky patří všem, kteří se dosud na sbírce podíleli: odd. Stheal Varnsdorf – p. Mrkus a spol.; Domov sv. Máří Magdalény, kde nám také bylo přidáno několik krabic zcela nových víček; obyvatelé Varnsdorfu Miluše a Václav Levinští, Eva Poborská, Jiří Růžička, rodina Mesjarová; obyvatelé Jiřetína pod Jedlovou Vojtěch Sprátek, Angelina Křížová, Monika Musilová, Marek Bužík, Marie Bužíková, Marta Paserynová, Drahuška Malá, rodina Skočilasova, Eva Večeřová, Martina Bukáčková, Iveta Struzsková, za chalupáře potom rodiny Barešova a Mihulkova; obyvatelé Rumburku, Doubic a Studánky.

Pokud se přidají i další, začnou využívat i nově zpřístupněná místa odběru, věřím, že se stav Marušky díky této sbírce o zlepší a bude si užívat stejně radostné dětství jako zdravé děti.

Všem vám za tuto pomoc a podporu nesmírně děkuji.

Martina Holbusová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail