Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Běžecký svátek na Dymníku!

Mistrovství České republiky v krosu se uskuteční v Rumburku

AC Rumburk připravuje na jaro dva veliké běžecké závody, a nejen to!

První závod, který proběhne 14. března 2015 ve Fotbalparku na Dymníku, bude otevřený krajský přebor Libereckého kraje.

A proč otevřený? Zaběhat si totiž může přijít každý, kdo se cítí být připraven na kros, který bude mít parametry mistrovství republiky.

Jedná se o generálku před Mistrovstvím České republiky v krosu všech kategorií, které se uskuteční 21. března. Zde se již představí ti nejlepší běžci z celé ČR, včetně našich reprezentantů z nedávného ME v Bulharsku.

Součástí Mistrovství České republiky i krajského přeboru budou závody pro nejmenší běžce od 5 let na trati dětského krosu, což je obdoba dětské atletiky, a uskuteční se také lidový běh pro ty, kteří se chtějí pochlubit startem v rámci M-ČR. Poběží se jeden dvoukilometrový okruh, se startovním číslem a měřením na čipy.

V předvečer M-ČR 20. března se můžete přijít pobavit s Adamem Nedvídkem na talk-show, na které v sále restaurace na Dymníku přivítá opravdu vzácné hosty – Tomáše Dvořáka, trojnásobného mistra světa v desetiboji, světového rekordmana a v současnosti reprezentačního trenéra; Anežku Drahotovou, rumburskou rodačku, juniorskou mistryni světa a světovou rekordmanku, a bývalého atleta – sprintera Jirku Vejdělka – v současnosti úspěšného režiséra a scénáristu (Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Václav, Roming, Něžné vlny…). Po talk-show následuje autogramiáda hostů večera.

Hudebními hosty budou osobitá kytaristka a zpěvačka Katarína Landlová, finalistka soutěže Česko-Slovensko má talent 2012, a Groove army – originální, přímo strhující bubeníci, kteří při svém vystoupení vycházejí z principů brazilské samby.

Vstupenky na Benefiční večer AC Rumburk, jak se oficiálně akce jmenuje, budou od 21. února v předprodeji v Hotelu Lužan (recepce).

Hudební hosté se zároveň představí v rámci M-ČR 21. března a opět bude příležitost nechat si při autogramiádě podepsat hosty Benefičního večera, ale nejen ty. Přijede například i světová rekordmanka ve vrhu koulí Helena Fibingerová a mnoho dalších slavných atletů. Zveme vás na oba závody, opravdu se bude na co dívat, zažijete vrcholovou atletiku u nás doma!

Bližší informace získáte na webových stránkách www.acrumburk.cz a na facebooku www.facebook.com/krosrumburk2015.

Program KP v krosu

Závody začínají v 10.00 hod., poslední start se uskuteční ve 14.00 hod.

Přesný program najdete na webových stránkách AC Rumburk a přihlásit se můžete z pohodlí domova přes portál www.sportovniservis.cz.

Program M-ČR v krosu

Mistrovství začíná 21. března v 10.20 hod., kdy zazní státní hymna a oficiálně M-ČR zahájí starosta města Rumburku ing. Jaroslav Sykáček. Běžecké soutěže začínají v 10.30 a končí v 16.40 hodin.

Na obě akce je vstup zdarma. Věříme, že si na Dymník najdete cestu a že budete fandit. Na start se postaví i reprezentanti AC Rumburk.

Jan Rein

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail