Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Plavecký rok 2015 se rozjel naplno

Plavecký oddíl

S příchodem nového roku nastal opět čas trénování a závodů.

V jeden jediný den rozeslal náš oddíl své plavce hned do tří bazénů. Ti nejmladší si zasoutěžili v nedalekém německém Großschönau. Na stupně vítězů dosáhl Petr Nagy, Tereza Coblová, Anna Kotiánová a Adélka Veselková.

Mezi soupeři z TSV Großschönau, SG Robur Zittau, TSV Olbersdorf a PK Stráže si pěkně vedli i Martina Srbecká, Anna Szöllössiová, Adélka Maříková a naši nejmladší plavci Jan Haase a Eliška Maříková.

Další tři závodníci našeho oddílu (Jessica Suchomannová, Marek Novák a Magdaléna Manzelová) nás 17. 1. reprezentovali na Neratovickém poháru. Bazén praskal ve švech, závodů se účastnilo sedmadvacet oddílů z celé České republiky. I v této velké konkurenci si Jessica Suchomannová vybojovala za své výsledky ve sprinterském čtyřboji pohár.

Nejinak tomu bylo v Mladé Boleslavi. Na šestatřicátý ročník Mladoboleslavské vlnky přijelo patnáct oddílů z celé republiky. Tam si v tentýž den vychutnávali radost z medailí další naši závodníci. Barbora Manzelová přivezla třikrát bronz a vždy doplavala v těsné blízkosti dvou soupeřek ze Spartaku Hořovice. Jediná sekunda dělila od třetího místa naši plavkyni Markétu Haaseovou (bronz těsně připadl Kláře Horákové z AŠ Mladá Boleslav) a výborný je i její čas na sto metrů volným způsobem 1:33,5 a páté místo. Dobře si vedly i sestry Jančovy, Zdeňka doplavala současně se závodnicí z Příbrami v čase 1:39,9 a Lucie zvládla hravě zase své disciplíny. Ani v kategorii mladších žáků nezůstali naši plavci pozadu. Jonáš Kudláček získal krásné šesté místo z pětatřiceti startujících a Radim Cihlář místo deváté.

L.S.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail