Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výroční členská schůze Klubu českých turistů Rumburk

V sobotu 18. 1. proběhla v klášterní vinárně v Rumburku výroční členská schůze místního Klubu českých turistů.

Klub má skoro padesát členů a turisté se jí zúčastnili téměř v plném počtu. Přivítali tu i vzácné hosty – pana senátora Z. Linharta, starostu obce Staré Křečany pana Moravce, za Národní park České Švýcarsko pana T. Salova, za oblastní výbor KČT Ústeckého kraje pana J. Eichlera a také zástupce spřáteleného turistického klubu v Krásné Lípě – pány M. Peterku a V. Hieckeho.

Na schůzi turisté zhodnotili svou činnost v uplynulém roce a schválili plán činnosti pro rok nastávající.

V uplynulém roce bylo uskutečněno čtyřicet čtyři akcí (dvacet sedm pěších výletů, jeden cyklovýlet, jeden výlet vodácký a patnáct brigád). Hlavní akce klubu: stezka odvahy – pochod pro děti s rodiči (již pětatřicátý ročník), novoroční výstup na Tanečnici (turisté jím pravidelně zahajují svůj turistický rok), vzpomínkový memoriál na kamarády.

Velmi hezké byly všechny výlety, připravené pro členy i širokou veřejnost. Vedly za poznáním přírodních krás, kulturního bohatství a historie nejen české země, ale i sousedního Německa.

Mimo výlety a akce pro veřejnost turisté odevzdali veliký podíl práce na brigádách jak na své základně v osadě Kopec, tak na údržbě pramenů Mandavy (189 členů odpracovalo 1.912 hodin).

Vše, co klub podniká, stojí jeho členy nejenom spoustu úsilí, ale i nemalé finanční prostředky, takže velké poděkování patří všem sponzorům, kteří Klub českých turistů Rumburk podporují.

Činnost rumburských turistů je velmi pestrá a bohatá a vládne mezi nimi duch kamarádství a pospolitosti. Připravovaných akcí se můžou zúčastnit všichni milovníci přírody z řad veřejnosti.

Informace je možné získat ve vývěsní skříňce na pěší zóně poblíž Lužického náměstí nebo na webových stránkách klubu www.kct-rumburk.wgz.cz.

Lenka Obergruberová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail