Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lužickou nemocnici a polikliniku čekají brzy personální změny

nemocnice

Hlavním tématem třetího zasedání Zastupitelstva města, které se konalo ve čtvrtek 29. 1., bylo projednávání bodu číslo osm, tedy obměna vedení Lužické nemocnice a polikliniky.

Zastupitelé schválili svolání valné hromady. Ještě ale není vůbec jisté, kdy se bude konat. Všechno závisí na Darku Švábovi, předsedovi představenstva, který musí s dalšími členy představenstva ze zákona rozhodnout o tom, kdy se valná hromada uskuteční. Mají na to čtyřicet dní. Nemocnice je zájmem celého zastupitelstva a všichni chtějí, aby byla stabilizována jak po stránce personální, tak finanční. A právě proto musí dojít ke změně představenstva a dozorčí rady.

Ze svých funkcí bude odvoláno představenstvo Lužické nemocnice – Darek Šváb, Petr Urban a Martina Kučerová. Nově budou do funkce zvoleni Karel Schäfer, Petr Vondráček, Ladislav Pokorný, Petr Dúbravec a Petr Voldřich.

Odvolána by měla být i dozorčí rada, která je nyní ve složení Radek Engl, Jan Pospíšil, Jan Sembdner a Václav Staněk. Místo nich zasednou Ladislav Růžička, Dagmar Mertlová, Bronislava Nedvědová a Vladimír Kolařík.

Provádět takovéto změny není jen tak. Nemocnice je složitý systém, a proto se změna ve vedení musí dělat s rozvahou. Nikdo nechce, aby se zaměstnanci začali bouřit, nebo aby odcházeli dobří lékaři a zdravotnický personál. Vedení města věří, že se postupně podaří do Rumburka přilákat schopné lidi a zdravotní péče tu bude kvalitní a pod profesionálním dohledem. Jelikož renomé nemocnice dnes není nejlepší, je v zájmu všech ho vylepšit a dokázat tak lidem, že nemusí jezdit desítky kilometrů, když se jim péče dostává v jejich městě.

jap, Jaroslav Sykáček

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail