Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám

Chtěla bych napsat o velmi negativní zkušenosti z nemocnice v Rumburku. Určitě si nemyslím, že by tam vše fungovalo špatně, ale jsou věci, které by se měly změnit a mělo by se o nich veřejně vědět, a ne o nich pouze se strachem šeptat sousedce.

Jedna moje příbuzná trpí onemocněním střev a začala chodit na kontroly do ambulance pana doktora Pazdery.

Tato ordinace je umístěna, spíš ukryta, v suterénu rumburské nemocnice. Pracuje v ní lékař a dvě zdravotní sestry. Místnost je tak malá, že sedět může jen lékař a jedna ze sester, druhá musí po celou dobu své pracovní doby stát. Pacient také nemůže sedět na židli, pouze na vyšetřovacím lůžku s nohama nedůstojně třepotajícíma se v prostoru.

Čekárna před ordinací je také velmi maličká, věšák na odložení věcí samozřejmě není, ale mnohem podstatnější je, že lidé, kterých je vždycky objednáno hodně, se do ní nevejdou, takže musí čekat na dlouhé studené chodbě, v průvanu a v opravdu dost depresivním prostředí (kdo zná suterén rumburské nemocnice, ví, o čem mluvím).

Na vyšetření lidé čekají dvě i více hodin, takže je-li člověk objednaný na devátou hodinu ranní, přijde běžně na řadu v jedenáct dopoledne i déle. Neexistuje žádný systém, podle kterého pacient pozná, kdy je na řadě. Jednou je vyvolán sestrou, podruhé by měl jít v pořadí, ve kterém přišel, což ale většinou, vzhledem k tomu, že část lidí se tísní v malé čekárničce a část čeká na zmiňované chodbě, ani neví.

Pan doktor Pazdera se svými pacienty příliš vlídně nejedná, alespoň mé příbuzné o jejím problému dal vždy minimum informací, a přestože hůře slyší a vždy poprosila o zopakování informací, marně.

Pacienti se pana doktora bojí a omlouvám se, teď už to nebude prožitá zkušenost, ale jen „jedna paní povídala“. Pána, který si na situaci stěžoval, doktor vyhodil a jedna paní dokonce řekla: „Než bych sem ještě jednou šla, raději umřu!“

Proslýchá se, že pan doktor Pazdera by se měl stát nástupcem pana primáře Glogera. Kdyby to měla být pravda, byla by to pro pacienty smutná zpráva.

Každý, kdo jde do nemocnice, je plný obav a strachu o své zdraví. Je opravdu hrozné, když ho ještě potkají tak nepříjemné zážitky.

 

 

autor příspěvku si nepřál být
zveřejněn z důvodu negativního
dopadu na své příbuzné

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail