Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

První únorovou sobotu se uskutečnilo fotbalové klání fanklubů

fotbal

V sobotu 7. 2. proběhl v hale SportLife centra v Rumburku další ročník fotbalového turnaje fanklubů našich ligových celků, pořádaný místní pobočkou Fanclubu Sparty Praha.

Po úspěšných minulých ročnících se letos rozrostl počet zúčastněných družstev na osm, což si vyžádalo jejich rozdělení do dvou skupin, v nichž se bojovalo o složení dvojic pro střetnutí o konečné umístění. Jednu skupinu vyhrála Sparta I těsně před Mladou Boleslaví, ve druhé kralovala překvapivě Příbram před Spartou II. Turnaji dominovali fanoušci Sparty, což dokumentuje třetí místo Sparty II, která v rozhodujícím souboji zdolala Mladou Boleslav 2:0, a finálové vítězství 7:0 Sparty I nad Příbramí. Veskrze pozitivní atmosféru turnaje narušilo arogantní chování některých hráčů Slavie, které vyvrcholilo nesportovními projevy po chybě rozhodčího, jež shodou okolností rozhodla utkání s Příbramí v jejich neprospěch a de facto jim znemožnila bojovat o celkové prvenství. Hráči a potažmo celý tým Slavie si tím vysloužili nepřízeň a nevoli u přítomných diváků. Jinak ale turnaj probíhal v duchu fair play a hráči všech týmů ukázali, že fotbalu umí nejen fandit.

Celkové pořadí

1. Sparta Praha I (Rumburk)

2. 1. FC Příbram

3. Sparta Praha II (Varnsdorf)

4. FK Mladá Boleslav

5. Slavia Praha

6. Dukla Praha

7. Bohemians 1905

8. FK Teplice

Kromě toho byli vyhlášeni a odměněni také nejlepší jednotlivci. Nejlepším hráčem, resp. hráčkou se stala Denisa Dražanová (Teplice), mezi brankáři kralovala Michala Reinová (Slavia) a nejlépe a nejpřesněji se trefoval Jozef Škriab (Bohemians). Cenu pro nejstaršího hráče turnaje si odvezl Tomáš Petržílka (Dukla).

Za skvělou přípravu a organizaci zaslouží dík rumburská pobočka Fanclubu Sparty, zejména manželé Šípkovi. Ceny na turnaj věnovalo pražské ústředí Fanclubu Sparty, přispělo také město Rumburk.

Josef Englic

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail