Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Loretě Rumburk jsou k vidění vítězné snímky soutěže Zaostřeno na Jizerky

Vítězný snímek

V ambitu Lorety Rumburk jsou od 28. 2. do 26. 3. k vidění fotografie Jizerských hor. Výstava Zaostřeno na Jizerky 2014 představuje výběr nejlepších snímků ze čtvrtého ročníku fotografické výstavy, která ukazuje krásy Jizerských hor pohledem pozorných fotografů. Soutěž Zaostřeno na Jizerky uspořádala v roce 2014 Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor ve spolupráci se Správou Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Výstava je v ambitu rumburské Lorety přístupná od úterý do soboty od 9.00 do 16.00 hod. Vstupné je 50 a 25 Kč.

Nejlepší snímky výstavy Zaostřeno na Jizerky se zatím představily v Liberci, Jablonci nad Nisou, Frýdlantu v Čechách a naposledy v Muzeu Českého ráje v Turnově. Výstava návštěvníky zavede na známá i neznámá místa, ukáže netradiční pohledy i poutavé ukázky z živočišné i rostlinné říše. Fotografie mohou inspirovat k výletu do Jizerek nebo ke koupi kalendáře Zaostřeno na Jizerky 2015. Kalendář o formátu A2 je sestaven z nejhezčích vystavených snímků. Výtěžek z prodeje kalendáře je věnován na výsadby původních druhů dřevin do Jizerských hor, uvedl Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor.

Do fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky 2014 se mohl přihlásit každý, kdo zaslal papírově i e-mailem fotografie s tématikou Jizerských hor. Porota čtvrtého ročníku soutěže vybírala z 209 snímků od 53 autorů.

Klára Mágrová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail