Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zimní koncerty pohladily po duši

koncerty

Stalo se již tradicí, že advent a svátky vánoční jsou ve znamení koncertů pěveckých sborů Tyršovské zvonky a Šenováček. Tentokrát si pro nás sbormistryně Iveta Vondráčková připravila i překvapení. Pozvala totiž ke spolupráci bývalého žáka naší školy Marka Relicha, který po celou dobu povinné školní docházky působil ve sboru. Své zkušenosti a talent pak zúročil ve známé pěvecké soutěži Hlas Česko Slovenska, když se probojoval do finále. Markovo účinkování zpestřilo program pěveckého sboru a získalo sympatie nejen žáků naší školy, ale i občanů celého Šluknovského výběžku.

Velice krásný a dojemný byl duet Marka s paní učitelkou Vondráčkovou, za který byli oba odměněni dlouhotrvajícím potleskem nejen při koncertu pro žáky školy, ale podobně úspěšné bylo i vystoupení v přeplněných kostelích v Rumburku, ve Velkém Šenově a také při tradičním koncertu v Polsku, který je pro děti zároveň i odměnou za celoroční práci ve sboru, a proto se vždy na tento koncertní zájezd všichni moc těší.

V tomto směru se sluší poděkovat vedoucí sboru Šenováček Ludvice Millerové, která spolupráci s městem Lwówek Śl. navázala před necelými čtyřiceti lety a po dvaceti letech se stala v tomto městě dokonce i čestným občanem. Celý svůj život zasvětila hudbě a dětem, kterým předávala a nadále předává své zkušenosti. Za svoji hudební éru vychovala desítky amatérských zpěváků, pro něž se hudba stala celoživotní láskou. Za vaši práci moc děkujeme.

Zkrátka, po celý prosinec pěvecké sbory rozdávaly radost svými vánočními písněmi a koledami. Za to jim patří upřímné poděkování. Děkujeme i paní učitelce Vondráčkové za práci, kterou měla s přípravou a celkovou organizací koncertů. Markovi Relichovi pak přejeme hodně úspěchů při budování své hudební kariéry a doufáme, že další společné vystoupení na sebe nenechá dlouho čekat.

J. Otmarová
ZŠ Tyršova

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail