Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Čínská medicína v naší zahrádce

VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU

univerzita

V úterý 10. 2. se v kanceláři Místní akční skupiny Šluknovsko odehrálo slavnostní předání certifikátů absolventům prvního semestru Virtuální univerzity třetího věku, který od loňského února organizuje MAS Šluknovsko ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou Praha.

Tématem nultého semestru byla astronomie, zatímco na programu prvního semestru byla nauka o lidském zdraví. Studenti k nám jezdí nejen z Varnsdorfu, ale i ze Šluknova, Jiříkova a Rumburku.

Důstojný ráz slavnostnímu aktu na závěr prvního semestru dodala přítomnost místostarosty Varnsdorfu Josefa Hambálka, který osobně studentům z řad seniorů pogratuloval k úspěšnému studiu, vyslovil jim uznání za jejich snahu o rozšíření vědomostí bez ohledu na věk a popřál jim do druhého semestru mnoho sil a štěstí.

Poté se studenti již mohli zaposlouchat do první přednášky MUDr. Ludmily Bendové, která bude studenty provázet ve druhém semestru na téma Čínská medicína v naší zahrádce. Doktorka Bendová se poprvé setkala s čínskou medicínou ve Francii v roce 1988. O dva roky později byla spoluzakládající členkou Československé SinoBiologické společnosti, která podporuje systematické studium čínské medicíny pro zdravotníky i laiky. Společnost navázala kontakt s Univerzitou Guang Mingu a Univerzitou čínské medicíny v Tientingu.

Přednášky Virtuální univerzity třetího věku budou probíhat v nových prostorách MAS Šluknovsko na Národní 486 ve Varnsdorfu, a to vždy ve čtrnáctidenních intervalech v dopoledních hodinách, a to v úterý. Semestr se skládá z šesti

přednášek, zakončených testem, poté následuje souhrnný sedmý test. Nejbližší termín je úterý 24. 2. v 9.30 hod.

Jestliže vás zaujalo studium tradiční čínské medicíny, můžete se ještě přihlásit, a to prostřednictvím e-mailové adresy massluknovsko@atlas.cz nebo na tel. 724 778 296. Těšíme se na vás!

Irena Mencová
konzultant VU3V

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail