Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Z deníku městské policie Rumburk

 V páteční podvečer 6. 2. bylo na městskou policii oznámeno, že u budovy České spořitelny na Dobrovského náměstí se nacházejí mladí kluci, kteří popíjejí a malují na okno. Na místo byla vyslána hlídka, která přistihla tři mladíky. Nejmladší z nich kreslil na okno budovy olejovým fixem a ostatní dva popíjeli alkohol. Těm byla udělena bloková pokuta za požívání alkoholu na veřejnosti. Poté se volalo majiteli budovy doktoru Vondráčkovi, který sdělil, že mu stačí, když dotyčný okno důkladně vyčistí. Ten souhlasil a případ je tím uzavřen.

 

 V neděli 8. 2. požádalo Obvodní oddělení Policie ČR Rumburk o spolupráci při prověření vloupání do domu na ulici Matějova (jedná se o dům naproti restauračnímu zařízení Jiskra). Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která hned po příjezdu spatřila psovoda PČR, který jim sdělil, že pachatel se nachází ve sklepě objektu a městské strážníky požádal, aby budovu obestoupili, kdyby chtěl pachatel utéct. Po příjezdu další hlídky Policie ČR pachatel ze sklepa vylezl a policisté už se o něj postarali.

 

 Ve čtvrtek 12. 2. volal na číslo 156 pracovník cukrárny Lužánek, aby upozornil, že se před budovou zdržují nějací bezdomovci a odrazují tak zákazníky. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, o koho se jedná, dotyčný byl opilý na mol. Na vlastní žádost strážníci odvezli bezdomovce do nemocnice na Podhájí, kde už si ho převzal lékařský personál.

 

 V neděli 15. 2. volal na městskou policii pán, kterému vadilo, že si v parku mezi paneláky hrají děti fotbal. Již po telefonu byl pán upozorněn, že k tomuto účelu je park určen, ale přesto se na místo hlídka vydala. Muž, který tuto skutečnost oznámil, začal na děti křičet, ať si jdou hrát jinam. Natož mu strážníci vysvětlili, že se jedná o veřejně přístupné místo a že si tam děti klidně hrát mohou, pokud neničí a nepoškozují majetek.

mp, r

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail