Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nejlepší «obráběč» Ústeckého kraje je z VOŠ a SŠ Varnsdorf

Dne 24. 2. se dva žáci VOŠ a SŠ Varnsdorf zúčastnili regionálního kola soutěže KOVO JUNIOR 2015 organizované SŠ stavební Teplice. Naši školu reprezentovali Adam Birnbaum (2. ročník) a Tomáš Lorenc (3. ročník), studenti tříletého učebního oboru Obráběč kovů.

Soutěž se skládala ze dvou částí. V první měli žáci za úkol soustružení a frézování dílce dle výkresové dokumentace a v části druhé měli předvést teoretické znalosti potřebné k výrobě některých strojních součástí.

Soutěže se zúčastnilo dvanáct žáků ze šesti středních škol z celého Ústeckého kraje. Naši studenti se v silné konkurenci neztratili a naopak dokázali obsadit vynikající první místo T. Lorencem a páté místo A. Birnbauem v celkovém pořadí. Tímto nejlépe ukázali, že výuka tohoto oboru na naší škole je na velmi vysoké úrovni.

Tomáš Lorenc díky vítězství postoupil do celostátního kola, které se bude konat v květnu na SŠT, G a A v Chomutově, a změří síly s konkurenty z celé republiky.

Velký podíl na úspěchu žáků naší školy mají nejen samotní studenti, ale velkou měrou se o něj zasloužil i jejich učitel OV p. Z. Cakl, který žáky vyučuje od prvního ročníku a kvalitně je připravil i na tuto soutěž.

Michal Hovanycz

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail