Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Z DENÍKU MĚSTSKÉ POLICIE RUMBURK

-Ve středu 18. 2. ve večerních hodinách volal oznamovatel na linku 156, kde ohlásil, že se v areálu ZŠ U nemocnice pohybuje nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka. Ta na místě zjistila, že se jedná o muže, který si chtěl připomenout mládí ve škole. Pán byl z místa okamžitě vykázán.

-V pondělí 23. 2. v podvečerních hodinách přistihla ochranka prodejny Tesco Rumburk zloděje při krádeži. Na místo byla vyslána hlídka. Ta pachateli uložila na místě blokovou pokutu ve výši tisíc korun.

-V úterý 24. 2. o půlnoci oznámila vrátná z Lužické nemocnice, konkrétně z interního oddělení, že záchranná služba přivezla k ošetření pacienta, který má u sebe nůž. Na místo byla vyslána hlídka městské policie. Při příjezdu policisté vyzvali muže, aby je následoval ven z ordinace. Chtěli tak předejít případnému napadení personálu. Poté ho vyzvali, aby jim odevzdal všechny zbraně, které u sebe má. Muž se odmítl policii vzdát a vyndat jí nože. Pomalu si začal jeden nůž soukat z rukávu své bundy do dlaně. Hlídka muže zpacifikovala a nasadila mu pouta. Muž nadále vyhrožoval útěkem a zabitím své ženy a dítěte. Hlídka přivolala posilu, a ta si již věc převzala k dalšímu šetření. Na základě rozhodnutí lékařky byl muž převezen do psychiatrické léčebny za asistence policejní hlídky.

-V sobotu 28. 2. oznámil anonym na linku 156, že na Lužickém náměstí někdo řve, vyhrožuje a verbálně napadá kolemjdoucí. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která nikoho při činu nechytila. Ve stejné chvíli došlo k dalšímu oznámení, že se někdo dobývá na vchodové dveře u bytového domu. Na místo dorazila uvedená hlídka, která situaci na místě zklidnila. Při kontrole totožnosti bylo zjištěno, že dotyčný několik dní předtím vykradl prodejnu v Rumburku.

mp, red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail