Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Z DENÍKU POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Potyčka u kostela

Krásná Lípa – Únorový incident u kostela v Chřibské se neobešel bez policejního zásahu. Šestnáctého února letošního roku přijali krásnolipští policisté trestní oznámení, na jehož základě prověřovali okolnosti fyzického napadení. Mladá výtržnice měla téhož dne krátce před patnáctou hodinou zaútočit na mladší dívku, navíc před zraky dalších přítomných. Ačkoliv nepříjemnost se obešla bez tělesného zranění, rodiče napadené dívky se s nepřijatelnou situací obrátili na strážce zákona. Policisté po provedeném šetření dospěli k rozhodnutí, že jednání dvaatřicetileté ženy bylo natolik nepřijatelné, že od 3. 3. letošního roku čelí následkům přečinu výtržnictví.

Lapen i s věcmi

Krásná Lípa – Překvapení v podobě zadržení policejní hlídkou se dočkal šestatřicetiletý muž z Krásné Lípy, který se pokoušel 2. 3. letošního roku odcizit ze sklepa doubického penzionu foukací pistoli a hands free autopřijímač. Věci v hodnotě čtyři sta korun odevzdal zpět do rukou krásnolipských mužů zákona, kteří mu ještě téhož dne sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Chvilka nepozornosti

Rumburk – V dnešní uspěchané době je čím dál více lidí roztržitých a věci dělají, jak se říká, automaticky – bezmyšlenkovitě. Na rumburské policisty se dvanáctého února letošního roku obrátila klientka banky. Do bankomatu na pěší zóně v Rumburku si téhož dne po poledni přišla vybrat finanční hotovost. Při bankovní operaci odložila peněženku na odkládací pult. Po jejím ukončení odešla, aniž by sáhla po odložené portmonce. Po chvilce si uvědomila, že ji nemá a přispěchala zpět na místo události. Peněženka už tam nebyla. Vše ohlásila rumburským policistům. O pár hodin později zavolal na linku 158 muž, který peněženku našel a chtěl ji odevzdat. Peněženka se vrátila zpět do rukou její původní majitelky a policisté případ odevzdali na Městský úřad Rumburk k dalšímu projednání.

Odhalili vloupání

Krásná Lípa – Krásnolipští policisté při kontrole rekreačních objektů 2. 3. narazili v Kamenné Horce na podezřelé okolnosti, které ještě téhož dne začali prověřovat. Na místo činu povolali služebního psovoda s jeho čtyřnohým pomocníkem a společně propátrávali okolí. V jedné chalupě byl zjištěn pouze pokus o vloupání, z druhé s největší pravděpodobností zmizely věci z kůlny i z vnitřních prostor rekreačního objektu. Na možné vloupání narazili také u tří chalup v Dlouhém Dole a jedné u Vlčí hory. Majitelé nemovitostí budou vyrozuměni a vyzváni k vyjádření ke způsobené škodě. Všechny zjištěné případy jsou prověřovány s ohledem na přečiny krádeže a porušování domovní svobody.

Nepřijatelné chování

Rumburk – Rumburští policisté se od konce října loňského roku zabývali trestním oznámením na třiaosmdesátiletého seniora, který se měl od dubna loňského roku dopouštět svým chováním přečinu nebezpečného pronásledování. Pracovnice rumburského domu s pečovatelskou službou se obrátily na místní strážce zákona, jelikož se pro ně jeho chování stalo nepřijatelné a neúnosné. Stařík má ženy slovně atakovat, uchylovat se k výhrůžkám, plivat po nich a zahrnovat je pozorností, která je dotčeným ženám nepříjemná. Jeho chování se začal zabývat policejní vyšetřovatel, který po provedeném šetření seniora 27. 1. letošního roku obvinil. Muži tak hrozí ztráta svobody nebo jiné opatření.

Šli po kamerách

Rumburk – Kompletní součet napáchané škody přesahuje částku čtyřiadvaceti tisíc českých korun. Za jejím součtem se skrývá trojice mladých mužů ze Šluknovského výběžku, kteří se v průběhu letošního února odhodlali ke krádeži venkovních bezpečnostních kamer v Rumburku. Ve dvou případech zabloudili do areálu společnosti v Komenského ulici, kde postrádají tři kusy. Po nevítané návštěvě zbyly jen odštípnuté kabely a poničený hromosvod. V Zadní ulici se ztratila jedna a v Luční ulici postrádají kamery dvě. Případy byly sloučeny a společně prošetřovány s ohledem na přečin krádeže, ze kterého byl 24. 2. obviněn třiadvacetiletý muž z Krásné Lípy. Ten svého jednání lituje.

Jsem bez novin!

Rumburk – 23. 2. se obrátila na místní strážce zákona provozovatelka místní trafiky, že postrádá noviny a časopisy. Tiskoviny zpravidla bývají odkládány do kovové bedny, která je prostředníkem mezi distributorem a trafikantkou. I na začátku týdne se měly v bedně nacházet tiskoviny v hodnotě necelých osmnácti set českých korun. Oznamovatelka je tam však nenašla, a tak se „záhada“ dostala pod drobnohled rumburských policistů, kteří se pokusí objasnit pondělní události s ohledem na možný přečin krádeže.

pčr

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail